Systemy i sieci komputerowe

Podstawowe informacje:

Czas trwania studiów:
2 semestry (210 godzin).

Studia realizowane z wykorzystaniem systemu Akademia w chmurze


Opłata za semestr studiów:

2 300 zł (możliwość rozbicia na raty miesięczne)


Opiekun merytoryczny kierunku:


Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych oraz dyplomy autoryzowanych szkoleń.

 

Wymagane dokumenty:

  • kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych, potwierdzona za zgodność z oryginałem,
  • kserokopia dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej,
  • jedno zdjęcie

Cel

W ramach studiów podyplomowych na kierunku Systemy i sieci komputerowe słuchacze dokonują wyboru jednej z dwóch specjalności:

Specjalność Sieci komputerowe – CISCO obejmuje projektowanie, instalowanie, konfigurowanie, zarządzanie oraz hardware sieci komputerowych (przełączniki, routery itp.). W ramach oferowanych przez nas studiów będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w czterech autoryzowanych szkoleniach informatycznych CISCO Systems, co pozwoli zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu specjalizacji poszukiwanych na rynku pracy i przygotować do uzyskania certyfikatu Cisco Certified Network Associate (CCNA). W ramach tej specjalności słuchacze otrzymują cztery dyplomy uczestnictwa w autoryzowanych szkoleniach (po jednym na kurs):
• Introduction to Networks
• Routing and Switching
• Scaling Networks
• Connecting Networks

Certyfikat CCNA można uzyskać, zdając egzamin certyfikujący.

Specjalność Sieciowe systemy operacyjne – MICROSOFT + LINUX  obejmuje problematykę instalowania, konfigurowania i eksploatacji serwerów oraz stacji roboczych. W ramach zajęć realizowane są, potwierdzone dyplomem, autoryzowane szkolenia z następujących sieciowych systemów operacyjnych:
• Microsoft Windows Server 2016,
• Linux Essentials, Administration.

Podczas zajęć laboratoryjnych realizowane są autoryzowane szkolenia firm Microsoft oraz Cisco, co pozwala studentom na przygotowanie się do egzaminów (nieobowiązkowych, dodatkowo płatnych) w Pearson VUE, których autoryzowany ośrodek VUE TC znajduje się w WSIiZ w Rzeszowie.

 

Plan studiów

  • Budowa i eksploatacja sieci komputerowych
  • Sieciowe systemy operacyjne
  • Zarządzanie systemami i sieciami
  • Projektowanie systemów i sieci
  • Bezpieczeństwo i ochrona danychOpinie słuchaczy i absolwentów

Dobre studia dla osób bez studiów informatycznych. Wykładowcy kładą nacisk na szkolenia praktyczne, słuchają uwag studentów oraz tłumaczą dane zagadnienia. Studia są również dobre dla tych, którzy chcą sobie odświeżyć wiedzę ze studiów bądź nauczyć się nowej specjalizacji.

Marcin Guzy

Kierunek studiów jest bardzo fajny, mili i życzliwi wykładowcy. Atmosfera podczas studiów bardzo fajna. Polecam kierunek dla innych chętnych, którzy chcą zdobywać wiedzę i nowe umiejętności.

Bogdan Bieńczak

Jestem zadowolony z toku studiów. Otrzymałem sporą wiedzę z zakresu systemów i sieci. Szczególnie przydały mi się kursy CISCO CCNA, które pogłębiły moją wiedzę z zakresu Systemów i Sieci oraz bezpieczeństwa sieciowego.

Marcin Kozdęba

Atmosfera bardzo przyjazna, elastyczność zajęć. Poziom merytoryczny wysoki. Niektóre wykłady mogą być ONLINE np. przez SKYPE.

Dominik Skórski

Polecam ten kierunek, można się wiele nauczyć i działać na profesjonalnym sprzęcie firmy CISCO.

Przemysław Warecki

Świetna atmosfera, dosyć dobra organizacja studiów, poziom merytoryczny odpowiedni a jakość wykładów zadowalająca.

Jacek Stącel

Studia spełniły moje oczekiwania, co do merytorycznego ich poziomu, jakości wykładowców i atmosfery podczas studiów.

Łukasz Święs

Jako student studiów podyplomowych jestem zadowolony z poziomu prowadzenia zajęć, atmosfery podczas studiów a także podejścia wykładowców do prowadzenia zajęć.

Grzegorz Tałaj

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania jest uczelnią najlepszą po kątem nauki informatyki, jest dużo zajęć praktycznych, które pogłębiają wiedzę. Miła atmosfera wśród prowadzących i słuchaczy jest nieoceniona. Polecam studia na tej uczelni.

Ariel Pyznar

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH