Systemy i sieci komputerowe – studia podyplomowe online

Podstawowe informacje:

Czas trwania studiów:
2 semestry (210 godzin).

Studia realizowane z wykorzystaniem systemu Akademia w chmurze


Opłata za semestr studiów:

2 300 zł (możliwość rozbicia na raty miesięczne)


Opiekun merytoryczny kierunku:


Program studiów:


Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych oraz certyfikaty autoryzowanych szkoleń.

 

Wymagane dokumenty:

  • kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych, potwierdzona za zgodność z oryginałem,
  • kserokopia dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej,
  • jedno zdjęcie

Cel

Program studiów Systemy i sieci komputerowe – CISCO obejmuje projektowanie, instalowanie, konfigurowanie, zarządzanie oraz hardware sieci komputerowych (przełączniki, routery itp.). W ramach oferowanych przez nas zajęć będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w trzech autoryzowanych szkoleniach informatycznych CISCO Systems, co pozwoli zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu specjalizacji poszukiwanych na rynku pracy i przygotować się do uzyskania certyfikatu Cisco Certified Network Associate (CCNA). Certyfikat CCNA można uzyskać, zdając dodatkowo płatny egzamin certyfikujący.
Poza świadectwem ukończenia studiów podyplomowych słuchacze otrzymują trzy certyfikaty uczestnictwa w autoryzowanych szkoleniach (po jednym na kurs):

• Introduction to Networks
• Switching, Routing and Wireless Essentials
• Enterprise Networking, Security and Automation

Autoryzowane szkolenia firmy Cisco, pozwalają na przygotowanie się do egzaminów (nieobowiązkowych, dodatkowo płatnych) w Pearson VUE, których ośrodek VUE TC znajduje się w WSIiZ w Rzeszowie.

Adresat

Studia Systemy i sieci komputerowe przygotowują do pracy w charakterze administratora sieci komputerowych. W związku z tym, że wiedza i umiejętności kształtowane są od podstaw studia pozwalają na przekwalifikowanie się i zdobycie nowego zawodu. Obecnie absolwenci z praktyczną wiedzą są poszukiwani przez firmy zajmujące się utrzymaniem działania systemów i ruchu sieciowego, usługami wdrożeniowymi, przetwarzaniem danych, serwisem sprzętu i oprogramowania, administrowaniem złożonymi systemami i ich zasobami, outsourcingiem usług informatycznych, dystrybucją sprzętu i oprogramowania, szkoleniami oraz integracją usług informatycznych. Dzięki tego typu studiom słuchacze znajdują zatrudnienie w firmach komputerowych, centralach i filiach banków, urzędach administracji państwowej.

 

Plan studiów

  • Budowa i eksploatacja sieci komputerowych
  • Sieciowe systemy operacyjne
  • Zarządzanie systemami i sieciami
  • Projektowanie systemów i sieci
  • Bezpieczeństwo i ochrona danychOpinie słuchaczy i absolwentów

Dobre studia dla osób bez studiów informatycznych. Wykładowcy kładą nacisk na szkolenia praktyczne, słuchają uwag studentów oraz tłumaczą dane zagadnienia. Studia są również dobre dla tych, którzy chcą sobie odświeżyć wiedzę ze studiów bądź nauczyć się nowej specjalizacji.

Marcin Guzy

Kierunek studiów jest bardzo fajny, mili i życzliwi wykładowcy. Atmosfera podczas studiów bardzo fajna. Polecam kierunek dla innych chętnych, którzy chcą zdobywać wiedzę i nowe umiejętności.

Bogdan Bieńczak

Jestem zadowolony z toku studiów. Otrzymałem sporą wiedzę z zakresu systemów i sieci. Szczególnie przydały mi się kursy CISCO CCNA, które pogłębiły moją wiedzę z zakresu Systemów i Sieci oraz bezpieczeństwa sieciowego.

Marcin Kozdęba

Atmosfera bardzo przyjazna, elastyczność zajęć. Poziom merytoryczny wysoki. Niektóre wykłady mogą być ONLINE np. przez SKYPE.

Dominik Skórski

Polecam ten kierunek, można się wiele nauczyć i działać na profesjonalnym sprzęcie firmy CISCO.

Przemysław Warecki

Świetna atmosfera, dosyć dobra organizacja studiów, poziom merytoryczny odpowiedni a jakość wykładów zadowalająca.

Jacek Stącel

Studia spełniły moje oczekiwania, co do merytorycznego ich poziomu, jakości wykładowców i atmosfery podczas studiów.

Łukasz Święs

Jako student studiów podyplomowych jestem zadowolony z poziomu prowadzenia zajęć, atmosfery podczas studiów a także podejścia wykładowców do prowadzenia zajęć.

Grzegorz Tałaj

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania jest uczelnią najlepszą po kątem nauki informatyki, jest dużo zajęć praktycznych, które pogłębiają wiedzę. Miła atmosfera wśród prowadzących i słuchaczy jest nieoceniona. Polecam studia na tej uczelni.

Ariel Pyznar

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH