Rachunkowość

Podstawowe informacje:

Czas trwania studiów: 2 semestry, 174 godziny.

Czesne: 2 000 zł. za semestr (raty miesięczne).

Około 50% zajęć jest realizowane z wykorzystaniem systemu Akademia w chmurze.


Opiekun merytoryczny kierunku:


Szczegółowy program studiów:


Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych.


Partner kierunku

Digital business software


Rejestracja na studia:

kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij


Osoby zainteresowane tym kierunkiem sprawdzały również program studiów:

Kadry i płace

Cel studiów podyplomowych

Studia podyplomowe na kierunku Rachunkowość mają na celu zapoznanie z bieżącą praktyką rachunkowości ze szczególnym uwzględnieniem zasad prowadzenia rachunkowości i organizacji ksiąg rachunkowych od podstaw. Obejmują praktyczne zagadnienia z którymi spotykają się służby finansowo-księgowe począwszy od prawidłowej rejestracji działań gospodarczych poprzez ewidencję kosztów i umiejętne poruszanie się w rzeczywistości prawno – podatkowej.

Adresat studiów podyplomowych

Studia podyplomowe Rachunkowość kierowane są do absolwentów wyższych uczelni  (licencjat lub magisterium), którzy pragną zapoznać się z zasadami prowadzenia rachunkowości i nabyć umiejętności prowadzenia ksiąg rachunkowych.

 

Plan studiów Rachunkowość

 • Istota rachunkowości
 • Zasady ewidencji gospodarczej na kontach
 • Wynik działalności gospodarczej
 • Środki pieniężne
 • Prawo podatkowe – podatek od towarów i usług
 • Rozrachunki
 • Obrót materiałowy i towarowy
 • Aktywa trwałe
 • Wynagrodzenia i narzuty na wynagrodzenia
 • Prawo podatkowe – jednostka gospodarcza jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie wynagrodzeń
 • Prawo ubezpieczeń społecznych
 • Zastosowanie systemów informatycznych do prowadzenia ksiąg rachunkowych
 • Ewidencja i rozliczanie kosztów podstawowej działalności operacyjnej
 • Zasady kalkulacji oraz wycenia produkcji niezakończonej
 • Ewidencja produktów pracy i ich sprzedaży
 • Ewidencja przychodów i kosztów związanych z ich osiągnięciem
 • Ustalanie wyniku finansowego
 • Prawo podatkowe – podatek dochodowy w działalności gospodarczej
 • Kapitał własny
 • Prawo gospodarcze
 • Sprawozdanie finansowe

Opinie słuchaczy i absolwentów

 
Z czystym sumieniem mogę polecić kierunek Rachunkowość jak i samą Uczelnie. Zajęcia dostosowane do potrzeb słuchaczy, wykładowcy z ogromną wiedzą i umiejętnościami do jej przekazania. Doskonała organizacja zajęć on-line, przekazywanie materiałów dydaktycznych, sprawny kontakt z wykładowcami. W zaistniałej sytuacji pandemii jaka nas dosięgnęła Uczelnia bardzo dobrze sobie poradziła.

Beata Trznadel

 
Atmosfera zajęć jest miła i bezstresowa. Czas biegnie jak błyskawica ponieważ wykładowcy prowadzą zajęcia z pasją i pełnym oddaniem. Wiedza na kierunku Rachunkowość przekazywana jest w bardzo prosty sposób, człowiek bez doświadczenia w zawodzie zdobywa odpowiednie umiejętności. Polecam wszystkim ten kierunek oraz studia podyplomowe.

Adrian Wawrzyński

Z czystą przyjemnością mogę ocenić jakość i formę kształcenia w CSP WSIiZ. Organizacja studiów i zajęć miała charakter wzorowy. Komunikacja z CSP przebiegała płynnie i konkretnie. Jakość prezentowanych treści nie pozostawiała nic do życzenia a sposób ich przekazywania był zdecydowanie zadowalający. Szczególnie chwali się praktyczne podejście do omawianych treści oraz bardzo przyjazny i pomocny wkład wykładowców. Atmosfera podczas studiów była świetna, pozwoliła na daleko idącą integrację grupy.

Łukasz Traczyk

Studia podyplomowe na kierunku Rachunkowość to pełen profesjonalizm pod każdym względem, zarówno organizacji jak i prowadzenia zajęć. Zajęcia praktyczne jak i teoretyczne prowadzone przez wykładowców z ogromną wiedzą i umiejętnościami w jej przekazywaniu. Do tego miła atmosfera również dzięki fajnej grupie słuchaczy. Polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad wyborem studiów podyplomowych w kierunku rachunkowości.

Anna Pankiewicz

Bardzo polecam. Wspaniali wykładowcy z ogromna wiedzą, starający się jak najwięcej jej przekazać. Wspaniała organizacja w trakcie studiów, miła atmosfera.

Joanna Szafran

 
Bardzo dobre, merytoryczne przygotowanie wykładowców do prowadzonych zajęć. Ponadto dobra organizacja zajęć przyjazna atmosfera w trakcie zajęć.

Paulina Strzępka

Zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności zawsze wzbogaca człowieka, poszerza jego horyzonty a jeśli zajęcia prowadzi tak fantastyczna kadra wykładowców, to nie można z nich nie skorzystać.

Gabriela Pasierb

Prowadzący zajęcia z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Wiedza przekazywana jest w łatwy i zrozumiały dla każdego sposób.

Grzegorz Dziadkiewicz

Kierunek Rachunkowość jest idealnym wyborem dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów. Na studiach wykłady prowadzone są przez wykładowców posiadających wiedzę praktyczną w różnych branżach i formach działalności, dzięki czemu wiedza będzie przydatna dla szerokiego grona odbiorców.

Justyna Kielar

Atmosfera na studiach była bardzo przyjazna. Dobra organizacja studiów.

Natalia Lecka

Każde z zajęć prowadzone z pasją, w sposób profesjonalny i z zaangażowaniem. Bardzo dobre, wręcz wyśmienite przygotowanie merytoryczne, które sprawia, że nauka to czysta przyjemność.

Małgorzata Łach

Profesjonalne prowadzenie zajęć. Wspaniali wykładowcy. Bardzo dobre materiały szkoleniowe. Szczególne podziękowania dla Pani Dobrosławy Rączki za jej profesjonalizm, pomoc w rozwiązywaniu trudnych tematów.

Edyta Trzeciak

Bardzo dobry kierunek jestem zadowolona … polecam wszystkim… Wszyscy prowadzący bardzo dobrze przygotowani z ogromną wiedzą.

Monika Buchtalarz

 

Profesjonalizm kadry naukowej, świetnie współpracujący ze słuchaczami wykładowcy, bardzo dobre materiały do zajęć. Podziękowania szczególnie dla Pani Dobrosławy Rączki, która posiada ogromną wiedzę merytoryczną i praktyczną.

Marta Gołąbek

Wszystko było na wysokim poziomie, zaangażowanie wykładowców w proces przekazania wiedzy pokazał jak im zależy na tym, żebyśmy wynieśli z tych studiów jak najwięcej. Atmosfera na zajęciach była bardzo pozytywna, jakość wykładów wysoka.

Anatoliy Dudko

 

Wszystkim którzy chcą uzyskać bądź pogłębiać wiedzę z zakresu rachunkowości polecam. Wszyscy wykładowcy starają się przekazać wiedzę w sposób zrozumiały, jasny i przejrzysty, a jednocześnie nie monotonny i nudny. Kierunek z którego wiedzę można wykorzystać w różnych działach firmy. Polecam gorąco.

Justyna Bednarz

 

Studia podyplomowe na WSIiZ pomogły mi podjąć ważną decyzję. Dzięki nim zdecydowałam się rozszerzyć swoje usługi księgowe o pełną księgowość. Pomogły mi uwierzyć w moje możliwości.

Kinga Franczak

 

Wszyscy wykładowcy są bardzo dobrze przygotowani. Wiedzę którą posiadają przekazują w bardzo przyjazny i zrozumiały sposób słuchaczom. Materiały realizowane na zajęciach i przekazywane studentom są bardzo aktualne oraz bardzo przydatne w zawodzie.

Anna Zawilska

 

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH