Programowanie dla nauczycieli

Cel

Celem studiów podyplomowych na kierunku Programowanie dla nauczycieli jest kompleksowe przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć z algorytmiki i programowania na wczesnym etapie nauki jakim jest szkoła podstawowa i gimnazjum. W ramach studiów słuchacze poznają podstawowe algorytmy oraz sposoby przekazywania ich  dzieciom w różnym wieku, poznają podstawy programowania robotów LEGO MINDSTORMS, prostych aplikacji internetowych i gier komputerowych. Nauczą się wykorzystywać narzędzia komputerowe do nauczania programowania począwszy od najmłodszych uczniów w szkole podstawowej w klasach I-III,  poprzez klasy IV – VI, kończąc na uczniach szkoły gimnazjalnej.
Po zakończeniu studiów  nauczyciele otrzymają dostęp do materiałów e-learningowych, które będę mogli wykorzystywać na lekcjach  informatyki.

Adresat

Studia adresowane są do nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy planują prowadzenie zajęć z zakresu programowania.
 

Plan studiów

 • Wprowadzenie do algorytmów
 • Podstawy programowania komputerów
 • Programowanie robotów LEGO MINDSTORMS
 • Wizualne języki programowania (SCRATCH,  BALTIE, MIT App Inventor)
 • Programowanie stron internetowych
 • Metodyka nauczania programowania
 • Praktyka

Opinie słuchaczy i absolwnetów

Polecam kierunek „Programowanie dla Nauczycieli”. Zajęcia zaplanowane na 2 semestry – wystarczająco. Wykładowcy przygotowani merytorycznie, prowadzą zajęcia w ciekawy sposób, są wymagający. Atmosfera podczas zajęć jest przyjazna. Sprawy administracyjne związane z tokiem studiów można załatwić on line co jest udogodnieniem dla osób dojeżdżających z dalsza.

Karolina Gotkowska

Fajni ludzie, fajne zajęcia, fajni wykładowcy. Dużo przydatnej wiedzy.

Przemysław Kalandyk

Kierunek Programowanie dla nauczycieli polecam wszystkim nauczycielom, którzy chcą uczyć informatyki na wszystkich szczeblach. Kadra bardzo dobrze przygotowana, zajęcia pod każdym względem prowadzone profesjonalnie. Bardzo ważna jest wymiana doświadczeń nauczycieli na roku. Mila atmosfera i życzliwość wykładowców to duży plus całości.

Barbara Sibiga

Zajęcia były dobrze przygotowane pod względem merytorycznym I organizacyjnym. Dużym ułatwieniem były zajęcia on line, pozwoliły na zaoszczędzenie czasu, a także umożliwiają powrót do przekazywanych treści w dowolnym czasie.

Renata Lonczak

Polecam wszystkim, którzy chcą uczyć programowania i rozszerzyć swoją wiedzę na temat języków programowania.

Grzegorz Kowal

Dodatkowe informacje:

Czas trwania studiów: 2 semestry (254 godziny w tym 60 godz. praktyki)
Opłata za semestr studiów: 1 800 zł (możliwość rozbicia na raty miesięczne)
Opiekun merytoryczny kierunku:
Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych.

Wymagane dokumenty:

 • kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij
 • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych, potwierdzona za zgodność z oryginałem,
 • kserokopia dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej,
 • jedno zdjęcie

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Top