Handel zagraniczny i negocjacje

Podstawowe informacje:

Czas trwania studiów: 2 semestry, 180 godzin.

Czesne: 2 300 zł. za semestr (raty miesięczne).

Około 80% zajęć jest realizowane z wykorzystaniem systemu Akademia w chmurze.


Opiekun merytoryczny kierunku:


Szczegółowy program studiów:


Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych.


Rejestracja na studia:

kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij

Cel studiów podyplomowych

Studia podyplomowe na kierunku Handel zagraniczny i negocjacje dostarczają wiedzy o rynkach międzynarodowych. Słuchacze zaznajomią się z regulacjami w zakresie międzynarodowego obrotu handlowego, społeczną i kulturową charakterystyką wybranych rynków ze szczególnym uwzględnieniem rynków azjatyckich.

100% słuchaczy poleca

Ważną część studiów stanowi kształcenie umiejętności negocjacyjno – sprzedażowych w międzykulturowym środowisku i umiejętności komunikacyjnych potrzebnych do odnoszenia sukcesów w firmach współpracujących z zagranicą.

Adresat studiów podyplomowych

Oferta studiów adresowana jest przede wszystkim do przedstawicieli firm i organizacji planujących ekspansję na rynki zagraniczne bądź prowadzących wspólne działania biznesowe z zagranicznymi partnerami. Studia przeznaczone są dla osób pracujących w biurach handlu zagranicznego, działach  eksportu, bankach lub prowadzących własną działalność gospodarczą, a także dla osób poszukujących zatrudnienia w tej dziedzinie.
Wiedza i umiejętności nabyte podczas studiów mogą zostać wykorzystane w praktyce zawodowej:
 • Kierownictwa pionu handlu zagranicznego w przedsiębiorstwie
 • Doradcy, konsultanta, pełnomocnika firmy ds. współpracy międzynarodowej
 • Pracownika lub kandydata do pracy w przedsiębiorstwie prowadzącym wymianę z zagranicą

Plan studiów Handel zagraniczny i negocjacje

 • Międzynarodowe stosunki gospodarcze
 • Budowa strategii eksportowej przedsiębiorstwa
 • Marketing międzynarodowy
 • Technika handlu zagranicznego
 • Komunikacja międzykulturowa
 • Sprzedaż i negocjacje
 • Współpraca międzynarodowa z Krajami BRICS
 • Praktyczne aspekty wejścia na rynek niemiecki
 • Praktyczna współpraca z rynkiem azjatyckim
 • Obsługa finansowa handlu zagranicznego
 • Transport i spedycja w obrocie międzynarodowym
 • Prawo w obrocie z zagranicą (zagadnienia celne)
 • Organizacja handlu zagranicznego w przedsiębiorstwie 

Opinie słuchaczy i absolwentów

Studia Podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania dały mi możliwość poszerzenia horyzontów, poznania praktyków biznesowych oraz innych słuchaczy, którzy reprezentują rożne firmy przez co nawiązałam kontakty które myślę, że zaowocują w przyszłości.

Barbara Nowak-Szarek

Bardzo potrzebny na rynku pracy temat studiów, prowadzący posiadają bardzo dużą wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Izabela Haber
Studiowanie na uczelni WSIiZ odbywa się w fantastycznej atmosferze, należy docenić jakość wykładów. Doskonała organizacja zajęć prowadzonych przez wybitnych wykładowców.

Katarzyna Krawiec

Studia pomagają usystematyzować posiadaną wiedzę, wzbogacają o umiejętności przydatne w codziennej pracy w handlu zagranicznym. Wykładowcy – praktycy w ciekawy i zachęcający sposób potrafili podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Z całą pewnością studia podyplomowe nie są czasem straconym.

Agata Babiarz

Studiowanie w CSP WSIiZ na kierunku Handel zagraniczny i negocjacje podwyższyło znacznie moją wiedzę. Zajęcia prowadzone z praktykami z danej dziedziny były bardzo pożyteczne i praktyczne. Polecam wszystkim, którzy chcą w znacznym stopniu poszerzyć swoje horyzonty.

Katarzyna Kozłowska

 „Studia mogę polecić zarówno osobom, które nie miały wcześniej kontaktu z tematem handlu, ale również tym, którzy w handlu się specjalizują.  Ci pierwsi zdobędą wiedzę do pracy w handlu zagranicznym, ci drudzy będą mieli szansę na zawiązanie kontaktów, które pomogą im w realizacji swoich celów handlowych.”
Michał Szumski 
„Polecam każdemu zainteresowanemu tą tematyką, studia umożliwiają poszerzenie wiedzy praktycznej w zakresie handlu zagranicznego. Zajęcia w praktykami pozwalają na wymianę doświadczeń i zdobycie cennych informacji.” 
Anna Górniak 
Studia spełniły moje oczekiwania, mimo iż na co dzień nie mam styczności z handlem, to zajęcia były prowadzone w sposób zrozumiały. Wykładowcy zawsze podchodzili z życzliwością do studentów i kompetentnie przekazywali swoją wiedzę. Największym plusem jest to że większość wykładowców pracowała na stanowiskach związanych z handlem, dzięki czemu wiedza była bardzo kompetentna.”
Magdalena Madej
„Kierunek Handel Zagraniczny i Negocjacje pozwolił na poznanie i zgłębienie praktycznej wiedzy na tematy związane ze sprzedażą, obsługą finansową i zagadnieniami celnymi w handlu zagranicznym. Zajęcia prowadzone przez praktyków. Wiedza przekazywana w sposób ciekawy i przyswajalny. Z całą pewnością mogę polecić studiowanie na tym kierunku.”
Edyta Janik-Bielak
Każdemu polecam. Studia bardzo ciekawe, bogate w informacje, miła atmosfera, wyrozumiali wykładowcy. Studia na wysokim poziomie.
Sabina Stachura
Dzięki przekrojowemu programowi studiów każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki praktycznemu doświadczeniu wykładowców przekazywane treści poparte są przykładami z życia, co daje większą wartość niż pusta teoria.
Agnieszka Dec
Polecam kierunek Handel zagraniczny i negocjacje ze względu na bardzo praktyczny program, profesjonalną i doświadczoną kadrę. Dzięki studiom dowiedziałam się z czego wynika wiele rzeczy które wykonuję w pracy zawodowej na co dzień.  Studia na WSIiZ to wysoka jakość, kompetentni wykładowcy oraz przesympatyczna atmosfera.
Judyta Korniak
Studia oceniam bardzo pozytywnie. Ciekawy charakter prowadzenia zajęć, wiedza zdobyta na studiach jest przeze mnie wykorzystywana w pracy.
Oksana Figiela
Mogę polecić studia podyplomowe na kierunku Handel zagraniczny i negocjacje ponieważ doskonale przygotowują do pracy w działach handlowych. Studia dały ogrom wiedzy teoretycznej, wykładowcy przekazali wiele praktycznych wskazówek i dzielili się swoim doświadczeniem.
Agnieszka Krzysiak

Poziom merytoryczny studiów bardzo dobry – zajęcia prowadzą w dużej mierze praktycy, dzielący się wiedzą z własnego doświadczenia zawodowego. Bogata oferta przedmiotów i różnorodność zagadnień.  Dobra organizacja studiów (system zaoczny) miła atmosfera, ożywione dyskusje, wykładowcy wyspecjalizowani w swoich dziedzinach. Kierunek z pewnością okaże się przydatny.

Gabriela Podgórska
Atmosfera idealna do nauki. Wykładowcy z uśmiechem i ogromną wiedzą podchodzą do wykładów.
Piotr Mazur
Możliwość kontynuacji kontaktu z wykładowcami po skończonych studiach, dużo wiedzy praktycznej.
Anna Babieczko-Foryś
Studia pod kątem merytorycznym spełniły moje oczekiwania; prowadzone przez doświadczonych praktyków którzy z chęcią odpowiadali na nasze pytania. Dla mnie – osoby niedoświadczonej były dobrą okazją do nabycia wiedzy potrzebnej do funkcjonowania w świecie HZ, a także zdobycia znajomości i dzielenia się wiedzą z osobami które z HZ żyją. Będę polecać zarówno osobom z doświadczeniem, ale i tym którzy dopiero rozpoczynają przygodę z HZ.
Weronika Bacher-Trzeciak

 

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH