Grafika komputerowa

Podstawowe informacje:

Czas trwania studiów: 2 semestry, 188 godzin.

Czesne: 2 400 zł. za semestr (raty miesięczne).

Około 70% zajęć jest realizowane z wykorzystaniem systemu Akademia w chmurze.


Opiekun merytoryczny kierunku:


Szczegółowy program studiów:


Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych.


Rejestracja na studia:

kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij

Cel studiów podyplomowych

Słuchacze zapoznają się z narzędziami i metodami komputerowej obróbki grafiki 2D oraz 3D, nabywając umiejętności niezbędne do opracowywania grafiki na potrzeby druku, projektowania serwisów internetowych, grafiki reklamowej, modelowania grafiki 3D, a także tworzenia multimedialnych i interaktywnych prezentacji komputerowych. Zajęcia stacjonarne realizowane są z wykorzystaniem specjalistycznych laboratoriów komputerowych mieszczących się w kompleksie rekreacyjno-konferencyjnym uczelni w Kielnarowej – 10 km od Rzeszowa.

Adresat studiów podyplomowych

Studia Grafika komputerowa kierowane są do osób chcących nabyć nowe umiejętności na rynku pracy z perspektywą prowadzenia agencji reklamowych, a także pracujących lub zamierzających podjąć pracę w działach odpowiadających za promocję firm oraz wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy o dodatkowe umiejętności w dziedzinie grafiki użytkowej.

Laboratoria komputerowe

Zajęcia prowadzone są w  laboratoriach, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji. Do Państwa dyspozycji  oddajemy laboratorium Grafiki Komputerowej i Sztuki Cyfrowej, gdzie zainstalowany został nowoczesny sprzęt, który pokazuje jak wykorzystać informatykę do realizacji grafiki dwuwymiarowej płaskiej i grafiki 3D. W laboratorium dostępny jest też skaner obiektów trójwymiarowych i drukarka trójwymiarowa. Ciekawym rozwiązaniem jest wirtualna jaskinia funkcjonująca w ramach Laboratorium Przetwarzania Obrazu i Rzeczywistości Wirtualnej. W specjalnym pomieszczeniu używa się okularów 3D. Użytkownik widzi trójwymiarowy obraz generowany przez komputery, który tworzy wirtualną rzeczywistość w jaskini. Laboratoria zlokalizowane są w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej.

Plan studiów Grafika komputerowa

 • Wstęp do grafiki komputerowej
 • Fotografia i fotorelacja
 • Grafika rastrowa
 • Grafika wektorowa
 • Projektowanie cyfrowe
 • Podstawy DTP
 • Identyfikacja wizualna
 • Motion Graphic
 • Podstawy grafiki trójwymiarowej z elementami druku 3d
 • Kreacja video
 • Nowe technologie w grafice komputerowej
 • Psychofizjologia widzenia

 

Opinie słuchaczy i absolwentów

Polecam studia podyplomowe na kierunku grafika komputerowa realizowane na WSIiZ Rzeszów głównie ze względu na przyjazną atmosferę, profesjonalne podejście wykładowców oraz ogrom zajęć praktycznych dopełniających zdobytą wcześniej wiedzę teoretyczną.

Ewelina Cierpisz

Studia prowadzone przez profesjonalistów aktywnych zawodowo, zajęcia są prowadzone ciekawie, każde zagadnienie i wątpliwości są tłumaczone od razu. Dobrze wyposażone sale, nowoczesne oprogramowanie faktycznie używane w branży.

Magdalena Samela

Kierunek studiów bardzo rozbudowany. Jeśli chodzi o zakres materiału, jest zarówno grafika 2D i 3D. Moim zdaniem kierunek powinien być podzielony osobno na 2D i 3D by bardziej zgłębić zagadnienia z jednego z tych działów. Student powinien mieć możliwość wyboru. Jednego interesuje 2D, innego 3D. Ponadto przy przedmiocie o projektowaniu stron internetowych zbyt mało było, albo w ogóle nie było mowy o technicznej stronie wykonywania strony czy aplikacji, chociaż podstawowe informacje.

Adrian Gumienny

Dobrze dobrane moduły. Dobra organizacja. Na uwagę zasługuje moduł dydaktyczny i wysoka wiedza wykładowców.

Robert Niemiec

Jestem absolwentką WSIiZ studiów licencjackich nk. Dziennikarstwo, spec. Dziennikarstwo prasowe, studiów mgr nk. Ekonomia, spec. Public Relations. „Za moich czasów” nie było jeszcze specjalności Grafika komputerowa, a chciałam zdobyć umiejętności w tej dziedzinie.

Ewelina Mielec-Płocica

Studia na kierunku grafika komputerowa powinny być podzielone na grafikę 2D i 3D. Można wówczas nauczyć się dużo więcej o interesującym nas typie grafiki. Wykładowcy są bardzo sympatyczni i dobrze przygotowani merytorycznie, sale są wyposażone w dobrej jakości sprzęt.

Żaneta Podolak

Studia prowadzone bardzo ciekawie i interesująco, przydatne zagadnienia i dużo ciekawostek przydatnych podczas pracy z grafiką. Kompetentna i wykształcona kadra przekazując cenne informacje dba także o sympatyczną atmosferę i chwilę rozluźnienia. Polecam!

Kamil Panek

Organizacja studiów na najwyższym poziomie, zarówno wykłady, jak i zajęcia praktyczne bardzo interesujące. Same potrzebne informacje. Wykładowcy i atmosfera studiów miła i przyjazna. Ogólnie oceniam studia na bardzo wartościowe.

Paulina Kluz

Atrakcyjny i bogaty program studiów, rzetelna realizacja przez prowadzących, duża przydatność w praktyce.
 
Adam Tomaszewski
 
Studia podyplomowe w CSP przy WSIiZ są realizowane z udziałem praktyków, specjalistów w swych dziedzinach. Różnorodna tematyka zajęć daje możliwość zgłębienia dziedziny grafiki komputerowej wielopłaszczyznowo, a wykorzystany sprzęt i oprogramowanie pozwala na „złapanie” w komfortowych warunkach. Nie można tez zapomnieć o pracownikach CSP, którzy z uśmiechem na twarzy pomagają rozwiązać ewentualne problemy.
Natalia Konopka
 
Polecam ten kierunek wszystkim, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę z zakresu grafiki komputerowej.
Beata Dobranowicz
 
Program studiów dobrze dobrany do kierunku. Ciekawe przedmioty, dzięki którym można poznać tajniki grafiki komputerowej. Bardzo dobra kadra wykładowców z bogatą wiedzą i doświadczeniem.
Bartłomiej Kuczma
 
Bardzo wysoki poziom nauczania i wysokie kwalifikacje prowadzących sprawiają, ze można maksymalnie wykorzystać czas zajęć i można nauczyć się profesjonalnego posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem  i przyswajania podstawowej teorii.
Jakub Bonecki
 
Studia o ciekawym kierunku, zajęcia praktyczne, wzbogacone doświadczeniem prowadzących.
Elżbieta Mika
 
Grafika komputerowa jest bardzo szeroką dziedziną, która rozwija się gwałtownie i w dzisiejszych czasach jest obecna wszędzie. Studia na tym kierunku pozwoliły mi uporządkować posiadaną już wiedzę oraz poznać nowe ścieżki rozwoju. Materiał przekazywany jest na zajęciach w sposób przyjemny i elastyczny, z bardzo dużym naciskiem na studenta i jego oczekiwania.
Małgorzata Łach
 
Organizacja studiów jest mocno przemyślana. Cały materiał został dokładnie przygotowany. Zdecydowanie mogę polecić te studia.
Magdalena Borcz
Polecam studia Grafika Komputerowa. Można uzyskać wiele umiejętności praktycznych. Świetnie przygotowani prowadzący.
Łukasz Dec
 
Zajęcia były dobrze przygotowane i przeprowadzone. Można dużo się nauczyć. Miła atmosfera na zajęciach.
Pawel Kułaga
 
To co najważniejsze, to możliwość konwersacji, a przede wszystkim zapoznania się z bogatym warsztatem wykładowców, jednocześnie praktyków zawodu grafika komputerowego, którzy z ochotą dzielą się swoją wiedzą i umożliwiają nawet niewiele mającym wcześniej styczność z tym zawodem osobom, dokonać bardzo ciekawych odkryć co do możliwości tworzenia przyzwoitych graficznych projektów i doświadczyć przyjemności tworzenia.
Karol Czechowicz
 
Zdecydowanie polecam Kadra wykładowców z dużą wiedzą, studia prowadzone bezstresowo.
Janina Twaróg
 
Bardzo duże zaangażowanie i wiedza wykładowców. Bardzo wysoki poziom nauczania. Dzięki dobremu sprzętowi można maksymalnie wykorzystać czas i zaangażowanie wykładowców, dzięki temu można nauczyć się profesjonalnego posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem i przyswojenia podstaw teorii.
Monika Jung-Wróbel
 
 
Studia na WSIiZ w sposób zwarty I merytoryczny przeprowadziły mnie przez wszystkie etapy kształcenia na kierunku grafik komputerowa.
Daniel Zieliński
 
Polecam studia podyplomowe na kierunku Grafika komputerowa. Zajęcia są prowadzone profesjonalnie przez praktyków, którzy na co dzień zajmują się grafiką w pracy zawodowej.
Robert Marciniec
 
 
 

 

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH