BHP – Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

Cel

Uczestnicy studiów zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z kształtowaniem jakości warunków pracy. W programie zajęć znajdziemy więc metodykę kompleksowej oceny ryzyka, a w tym narzędzia komputerowe wspomagające zarządzanie bezpieczeństwem pracy. Ponadto program przygotowuje wszechstronnie do prowadzenia szkoleń w zakresie BHP. W rezultacie odbycie studiów pozwala na funkcjonowanie na różnych szczeblach zarządzania bezpieczeństwem pracy. Ponadto ich ukończenie ułatwia zatrudnienie w Państwowej Inspekcji Pracy oraz w jednostkach prowadzących szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Absolwenci studiów uzyskują uprawnienia do zajmowania kierowniczych stanowisk w służbach BHP, a także kwalifikacje do pełnienia obowiązków starszego inspektora – głównego specjalisty do spraw BHP (rozporządzenie Rady Ministrów z 2 listopada 2004 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy – Dz. U. nr 246, poz. 2468 z 2004 r.).

Adresaci

Adresatem studiów są zarówno osoby pracujące w służbie BHP, jak i osoby spoza branży, chcące uzyskać nową specjalność zawodową. Studia kierowane są więc do absolwentów szkół wyższych wszystkich kierunków, którzy chcą zdobyć lub poszerzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

Plan studiów

 • Problemy BHP w ustawodawstwie pracy
 • Ergonomia w kształtowaniu warunków pracy
 • Organizacja bezpiecznej pracy
 • Dydaktyka ogólna
 • Psychologia pracy
 • Metodyka pracy służb BHP
 • Zasady udzielania pierwszej pomocy
 • Ochrona przeciwpożarowa w środowisku pracy
 • Systemowe zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy w organizacji
 • Komputerowa ocena ryzyka zawodowego
 • Bezpieczeństwo informacji w przedsiębiorstwie
 • Metodyka szkoleń kursowych
 • Zarządzanie ryzykiem zawodowym
 • Zarządzanie budynkiem

Opinie słuchaczy i absolwentów

Miłe i przyjemne studiowanie, godne polecenia.

Mateusz Chomina

Bardzo miła atmosfera zajęć, dużo ciekawych informacji, przydatna wiedza, która poszerzyła moje kompetencje zawodowe.

Małgorzata Przydział

Studia były bardzo interesujące. Treści merytoryczne jak i praktyczne przekazywane były w sposób bardzo przystępny.

Ernestyna Rola

Z przyjemnością polecam ten kierunek studiów podyplomowych. Materiał przydatny w przyszłej pracy.

Ireneusz Trojnar

Atmosfera podczas studiów była bardzo dobra, wszystko odbywało się zgodnie z planem, godziny zajęć były odpowiednio dostosowane. Wykładowcy bardzo uprzejmi i bezproblemowi.

Patrycja Ślęzak

Studia prezentują potrzebne informacje w dziedzinie BHP. Przekazywane wiadomości zawierają treści merytoryczne. Organizacja jest spójna, czytelna, a jakość wykładowców na wysokim poziomie.

Andrzej Szepieniec

Organizacja studiów bardzo dobra, poziom wysoki (dzięki czemu możemy zdobyć niezbędną do dalszej pracy wiedzę). Atmosfera podczas zajęć bardzo przyjemna. Bardzo polecam kierunek BHP.

Magdalena Mika

Polecam kierunek Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higiena Pracy na WSIiZ w Rzeszowie, ponieważ program studiów zawiera rekomendowaną wiedzę pozwalającą poznać tematykę BHP w bardzo dobrym stopniu, daje również możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień z dziedziny auditu. Kolejnym plusem jest profesjonalna kadra. Polecam z czystym sumieniem.

Marcin Mrożkiewicz

Studia podyplomowe godne polecenia, przyjazna atmosfera oraz kompetentni wykładowcy. Elastycznie prowadzone zajęcia.

Ireneusz Zawadzki

Organizacja studiów była bardzo dobra, tylko week-endy, godziny wykładów fajnie rozplanowane. Wykładowcy bardzo mili, profesjonalni. Zintegrowanie z grupą, bardzo miła atmosfera.

Anna Kurek

Cieszę się, że podjęłam studia na WSIiZ w Rzeszowie. Uczelnia w pełni spełniła moje oczekiwania pod względem organizacji studiów – wysokim poziomem wiedzy teoretycznej oraz przygotowania praktycznego wykładowców. W każdej chwili można było liczyć na pomoc i udzielenie informacji zarówno ze strony dziekanatu jak i wykładowców. Uczelnia jest godna polecenia. Dodatkowe uznanie dla dr Wieczorka.
Urszula Szyszka
Właściwa organizacja studiów, ich merytoryczny poziom, dobry wybór wykładowców oraz prowadzących ćwiczenia, świetna atmosfera.
Michał Pawłowski
Bardzo przyjazna atmosfera w której z wielką przyjemnością chce się zgłębiać zagadnienia w toku studiów. Wykładowcy pomocni, posiadający ogromną wiedzę w swoich dziedzinach, prawdziwi specjaliści. Możliwość zdobycia licznych certyfikatów będących cennym atutem na rynku pracy jest dodatkowym plusem na tej uczelni.
Sylwia Ziemiańska
Praktyczna przydatność zajęć oraz sposób prowadzenia zajęć bardzo dobry. Przedmioty dobrze dobrane – wszystkie ważne. Studia w pełni spełniają moje oczekiwania.
Aleksandra Krzyszkowska
Studia podyplomowe przygotowują bardzo praktycznie do zawodu. Polecam wykładowców i program nauczania. Dziękuję za miło spędzony czas na zajęciach.
Daniel Prokopik
Bardzo gorąco polecam ten kierunek studiów oraz uczelnię. Pozdrawiam serdecznie.
Bartosz Tota
“Zajęcia przeprowadzone zostały w sposób atrakcyjny, przystępny, oraz w pełni profesjonalny. Na szczególne uznanie zasługują kompetencje, umiejętności interpersonalne, jak również przygotowanie kadry naukowej. Wykładowcy prezentowali wiedzę teoretyczną w sposób ciekawy, podawali wiele przykładów, jak również szczegółowo odpowiadali na pytania słuchaczy studiów podyplomowych. Moderowana dyskusja pozwalała na wymianę doświadczeń. Atmosfera była miła i przyjazna.  Na uznanie zasługują również panie z dziekanatu, zawsze miłe, pomocne, profesjonalne.
Z przyjemnością polecam Studia Podyplomowe Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie”

Magdalena Dronka 

“Polecam realizację studiów na tym kierunku. Studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy to nie tylko ogrom wiedzy teoretycznej ale również praktyka i doświadczeni wykładowcy, którzy zawsze odpowiadają nawet na nasze najdociekliwsze pytania. POLECAM.” 
Marta Sołopatycz
 “Studia odbywają się w miłej i przyjaznej atmosferze. Prowadzący posiadają ogromną wiedzę merytoryczną, którą umieją „sprzedać” i zachęcić słuchaczy do głębszej analizy tematu. Zdecydowanie polecam.”
Janusz Podulka
“Wiele nauczyłem się na kierunku ZBiHP. Dzięki wykwalifikowanej kadrze, materiały dydaktyczne zostały przekazane w sposób rzeczowy oraz rzetelny. Wszelkie wątpliwości były na bieżąco wyjaśniane. Dodatkowy dostęp do materiałów był bardzo pomocny w utrwalaniu wiedzy”.
Paweł Borek
“CSP spełnia moje wymagania. Uczelnia zapewniła profesjonalną kadrę, która przekazała wiedzę teoretyczną i praktyczną. Bardzo dobry dostęp do materiałów.” 
Tadeusz Góra
“Studia zorganizowane na dobrym poziomie. Wychodząc naprzeciw studentom zorganizowano wykłady online, co skróciło czas studiów. Merytoryka na odpowiednim poziomie spełniające oczekiwania. Możliwość zakupienia materiałów przydatnych w dalszej pracy w tym kierunku. Wykładowcy otwarci na pomoc, wprowadzający dobrą atmosferę co uprzyjemnia spędzanie czasu i wytrwanie na zajęciach.” 
Alicja Szuba-Pilip
“Zajęcia przeprowadzane były w bardzo przystępny sposób. Prowadzący posiadają dużą wiedzę merytoryczna, kompetencje i umiejętności interpersonalne. Na szczególną uwagę zasługuje przepływ informacji między dziekanatem, prowadzącymi a studentami oraz dostęp do materiałów poprzez internet.  Studia podyplomowe z zakresu „Zarządzanie BHP” są godne polecenia.”
Marta Wrona
“Studia te pomogły mi w zdobyciu wiedzy i kwalifikacji w bardzo miłej atmosferze. Bardzo dobry, szybki kontakt w zdobyciu wielu informacji. 
Prowadzący posiadają ogromną wiedze merytoryczną, którą umieją przekazać. Wiedza przekazywana jest w sposób ciekawy, z wieloma przykładami. Panie z dziekanatu są zawsze bardzo miłe i pomocne. Serdecznie polecam.”
Agnieszka Urban
“Studia podyplomowe z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i Higieną Pracy dają możliwość nie tylko zaktualizowania wiedzy ale także nabycia praktycznych umiejętności potwierdzonych certyfikatami. Polecam wszystkim zainteresowanym zdobyciem nowych kwalifikacji.” 
Tomasz Wójtowicz
Studia w pełni spełniły moje oczekiwania. Miła atmosfera zajęć sprawiła, że chłonęliśmy wiedzę z prawdziwą przyjemnością. Wykładowcy z prawdziwą pasją i zamiłowaniem do swojej dziedziny wprowadzili nas w tajniki wiedzy. Dzięki nim możemy się poczuć prawdziwymi Inspektorami BHP. Studiując na WSIiZ możesz być pewny, że tym razem nauka nie pójdzie w las.

Barbara Hunia

 
… To prawda, że WSIZ kształci praktycznie.

Paweł Trojan

 
Podczas realizacji studiów dowiedzieliśmy się o bardzo ważnym aspekcie jakim jest bezpieczeństwo informacji w przedsiębiorstwie. Prawdziwy BHP-owiec powinien wiedzieć nie tylko jak dbać o bezpieczeństwo i higienę w zakładzie pracy, ale także jak zadbać o bezpieczeństwo całego przedsiębiorstwa.

Sebastian Wiatr

Dodatkowe informacje:

Czas trwania studiów: 2 semestry (182 godziny).
Liczba godzin:
wykłady online: 30
stacjonarnie: 152 (wyk., ćw., lab)

Opłata za semestr studiów: 1 500 zł (możliwość rozbicia na raty miesięczne)
Opiekun merytoryczny kierunku:
Program studiów:
  Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie i prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, laboratoriów oraz seminariów dyplomowych.
Absolwenci otrzymują:
 • Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych.
 • Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia okresowego.
 • Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia z metodyki prowadzenia szkoleń.
 • Certyfikat Auditora wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy wg normy ISO 45001
 • Zaświadczenie ukończenia kursu Bezpieczeństwo informacji w przedsiębiorstwie
 

Wymagane dokumenty:

 • kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij
 • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych, potwierdzona za zgodność z oryginałem,
 • kserokopia dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej,
 • jedno zdjęcie

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH