KADRA/TRENERZY

Petros Psyllos

Petros Psyllos jest elektronikiem, programistą, innowatorem i przedsiębiorcą. W ramach działalności naukowo-wynalazczo-biznesowej zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, robotami, wirtualnymi asystentami, human–computer interaction i ochroną zdrowia.
Założył laboratorium dostepnosc.pl, gdzie przy pomocy technologii wykładniczych wspiera osoby niepełnosprawne, aby mogły osiągnąć swój maksymalny potencjał rozwoju. Obecnie pracuje nad start-upem w dziedzinie cyberdiagnozy i elektroniki medycznej. Jest zaangażowany w inicjatywy wspierające osoby niepełnosprawne (m.in. zmierzające do cyborgizacji człowieka, np. w projekt brytyjskiego naukowca-cyborga w ramach The Scott-Morgan Foundation

Za prace w dziedzinie sztucznej inteligencji i wsparcia technicznego osób niepełnosprawnych został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów poniżej 30. r. ż. (Forbes 30 Under 30, 2017) oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce (2016). Jest laureatem New Europe 100 – listy wpływowych innowatorów w Europie Środkowo – Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times (2017).

Laureat krajowego i finalista centralnego etapu Imagine Cup w Seattle w 2016 roku – reprezentował Polskę w największym konkursie technologicznym, organizowanym przez Microsoft. Nagrodzony przez World Invention Intellectual Property Associations i International Federation of Inventors’ Associations za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości”. Za działalność innowacyjną został nagrodzony przez Chińskie Stowarzyszenie Innowacji, francuskie Ministerstwo Zdrowia i Spraw Społecznych oraz belgijskiego Ministra Budżetu i Funkcji Publicznej; złoty medalista m.in. 115. Targów Wynalazczości Concours Lépine we Francji oraz INPEX w USA (2016-2018). Laureat Podlaskiej Marki Roku 2016 w kat. Odkrycie. Dwukrotny laureat programu „Najlepsi z najlepszych” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ambasador Podlaskiej Gospodarki w kategorii Branża medyczna (2020).

Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za „wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017”. Był członkiem komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką KRASP. Występował jako prelegent podczas wielu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, popularnonaukowych oraz eventów (organizowanych przez np. Microsoft, GlaxoSmithKline, BMW, ERGO Hestia, Noble Bank, ING, ZBP, Urząd Patentowy w Grecji itd.). Jest autorem kursów multimedialnych z informatyki, a także prowadził i współtworzył programy telewizyjne o nowoczesnych technologiach i start-upach m.in. w TVP1 (Gen innowacyjności i Łap startup). Stale odwiedza programy telewizyjne i radiowe w Polsce i za granicą, popularyzując nowoczesne technologie i tłumacząc ich działanie.

Zainteresowania: elektronika cyfrowa i analogowa, Internet of Things, DSP, systemy wbudowane, AVR i ARM, aplikacje mobilne, AI, sztuczne sieci neuronowe, chatboty, druk 3D, wirtualna rzeczywistość, filozofia sztucznej inteligencji, elektronika medyczna, cyborgizacja człowieka, automatyzacja procesów, wpływ nowoczesnych technologii na człowieka.

Z tym wykładowcą spotkasz się między innymi na studiach:

Menedżer transformacji cyfrowej