Zarządzanie projektami

Podstawowe informacje:

Czas trwania studiów: 2 semestry, 192 godziny.

Około 80% zajęć realizowane z wykorzystaniem systemu Akademia w chmurze.

Czesne: 2 300 zł za semestr (raty miesięczne).


Partner studiów:

PMI


Opiekun merytoryczny kierunku:Szczegółowy program studiów:


Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych.


Rejestracja na studia:

kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij

Cel studiów podyplomowych

Słuchacze studiów podyplomowych zdobędą wiedzę i kompetencje z zakresu zarządzania projektami. Warsztatowa formuła zajęć pozwoli na doskonalenie umiejętności praktycznego zastosowania metod i narzędzi ZP w codziennej pracy projektowej.

Program studiów prowadzi słuchacza przez kolejne fazy cyklu życia projektu. Są w nim zawarte typowe narzędzia i popularne rozwiązania informatyczne kompleksowo wspomagające pracę kierowników projektów. Duży nacisk położono na prezentację współczesnych trendów w zarządzaniu projektami m.in. takich jak metodyki zwinne, zrównoważony rozwój, modele dojrzałości projektowej.

Studia prowadzimy pod patronatem i we współpracy z PMI – Project Management Institute. PMI to jedna z największych na świecie organizacji promujących dobre praktyki w zarządzaniu projektami.

Plan studiów Zarządzanie projektami

 • Wstęp do zarządzania projektami
 • Definiowanie projektu
 • Interesariusze w projekcie
 • Dojrzałość projektowa organizacji
 • Planowanie projektu
 • Analiza finansowa i ekonomiczna projektu
 • Zarządzanie ryzykiem
 • Systemy i narzędzia informatyczne w projektach
 • Realizacja, monitorowanie i zamknięcie projektu
 • Techniki pracy zespołowej
 • Przywództwo i motywowanie
 • Metodyki zwinne – wprowadzenie
 • Raportowanie i prezentacja danych projektowych
 • Zrównoważone zarządzanie projektami
 • Gra symulacyjna z zarządzania projektami

 

Opinie absolwentów

Tematyka zajęć poruszała różne aspekty zarządzania projektami przydatne dla osób pracujących w projektach jak i tych, którzy dopiero poznają koncepcje zarządzania projektami.

Karolina Rałowska

Merytoryczne przygotowanie wykładowców jest na wysokim poziomie, co pozwala pozyskać wiedzę teoretyczną i praktyczną potrzebną w zawodzie. Ogólna atmosfera oraz organizacja zajęć również na wysokim poziomie. Studia godne polecenia.

Magdalena Wajda

Polecam! Praktyczna wiedza, wykwalifikowana kadra, pełen profesjonalizm.

Monika Zając

Praktyczne podejście do przekazywanej wiedzy; prace przy PC – laboratoria – wiedza praktyczna; ćwiczenia w grupach, przejrzyste materiały dostępne na Drop Boxie.

Karol Pinzuł

Bardzo praktyczne studia, prowadzone w ciekawy sposób.

Anna Radzik

Dobra organizacja, ciekawy, merytoryczny sposób prowadzenia zajęć.

Dominika Wieczerzak

Pozytywnie oceniam studia podyplomowe z Zarządzania Projektami. Duża dawka informacji teoretycznych poparta wieloma godzinami praktyki. Świetna kadra – otwarta na słuchacza i potrzeby grupy. Wiedza i umiejętności przydatne nie tylko w zarządzaniu projektami.

Małgorzata Kulig

Studia na kierunku Zarządzanie Projektami w 100% odpowiedziały na moje oczekiwania. Zarówno organizacja, poziom merytoryczny, jakość i sposób przekazanej wiedzy przez wykładowców były na najwyższym poziomie.

Agata Kaczor

Profesjonalne podejście do słuchacza, ciekawe prowadzenia zajęć oraz zakres wykładowych tematów adekwatny do stawianych wymagań – tak mogę ocenić studia podyplomowe na WSIiZ. Zdecydowanie polecę innym ten kierunek na tej uczelni.

Grzegorz Koziołek

Ogólna ocena pozytywna. Bardzo fajne studia podyplomowe prowadzone w ciekawy sposób w formie wykładów oraz przede wszystkim warsztatów. Kadra prowadząca podchodząca do zajęć bardzo rzetelnie i przygotowana. Poza tym bardzo fajna atmosfera na zajęciach warsztatowych w których każdy był zaangażowany.

Wojciech Kogut

Wysoko oceniam studia Zarządzania Projektami. Dają pełny obraz potrzebnych działań i schematów niezbędnych do zaplanowania projektu w sposób który gwarantuje osiągnięcie celu i uzyskanie najlepszych rezultatów. Zajęcia podane są w prostej i łatwej do zrozumienia formie. Praktyczne ćwiczenia umożliwiają zrozumienie zagadnień teoretycznych. Dziękuję.  

Margaryta Mazurchuk

Wykładowcy podchodzą do każdego indywidualnie jeśli wymaga tego sytuacja i wracają do niejasnych tematów. Studia bezstresowe, dające możliwości na rynku pracy dzięki szerokiej gamie przedmiotów, także przydatnych w codziennym życiu.

Michał Żychowski

Polecam studia podyplomowe – dobra organizacja zajęć, wysoki poziom merytoryczny, dobry sposób przekazywania wiedzy, bardzo dobra atmosfera.

Agnieszka Kasprzyk-Sowa

Kierunek studiów podyplomowych jest szczególnie godny polecenia z powodu formy  w jakiej prowadzona jest większość zajęć (warsztaty) przez wykładowców, którzy  posiadają nie tylko doświadczenie w zarządzaniu projektami, ale również potrafią przekazać swoją wiedzę w interesujący sposób.

Jolanta Bienasz

Jestem przekonana, że studia w WSIiZ spełniły moje oczekiwania. Organizacja studiów, ich poziom merytoryczny całkowicie mi odpowiadają. Wykładowcy posiadają imponującą wiedzę, którą potrafią przekazać prowadząc zajęcia w sposób ciekawy i interesujący. 
Barbara Wołoszyńska
Z pełnym przekonaniem mogę polecić studia na kierunku Zarządzanie Projektami, ponieważ organizacja jest bardzo profesjonalna, wykładowcy są przygotowani merytorycznie do zajęć. Cechują się wysoką kulturą osobistą. 
Krzysztof Koczynasz

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH