Zarządzanie ochroną informacji niejawnych i danych osobowych – we współpracy z UODO

Cel

Studia przygotowują do prowadzenia tajnej kancelarii, zarządzania zbiorami danych osobowych oraz pełnienia funkcji pełnomocnika ds. informacji niejawnej i pełnomocnika ds. ochrony danych osobowych. Program obejmuje także problematykę zarządzania jakością, ryzykiem i sytuacjami kryzysowymi. Absolwenci studiów mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w administracji państwowej i samorządowej, przemyśle, bankowości, ubezpieczeniach, komunikacji elektronicznej i służbie zdrowia oraz pełnić funkcję Inspektora Ochrony Danych.

Studia prowadzone są we współpracy z Urzędem Ochrony Danych Osobowych.

Adresaci

Studia kierowane są do osób zainteresowanych pracą związaną z administrowaniem i ochroną, informacji niejawnych i danych osobowych, lub zatrudnionych na takim stanowisku.

 

Plan studiów

 • Klasyfikacja informacji prawnie chronionych oraz zasady zarządzania nimi
 • Prawo do prywatności i ochrony danych osobowych – regulacje międzynarodowe, europejskie i krajowe
 • Prawne aspekty ochrony danych osobowych
 • Organ nadzorczy ds. ochrony danych osobowych, jego status, zadania i uprawnienia
 • Ogólne zasady zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz ryzykiem związanym z przetwarzaniem danych w systemie informatycznym
 • Podstawowe środki zabezpieczenia danych przetwarzanych w systemach teleinformatycznych
 • Organizacja i zasady działania pionu ochrony oraz kancelarii tajnej
 • Osobowe i techniczne aspekty bezpieczeństwa informacji przetwarzanych przy zastosowaniu nowych technologii
 • Obowiązki administratorów danych i przetwarzających
 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych oraz informacji niejawnych
 • Systemy zarządzania jakością w ochronie informacji i danych
 • Status i obowiązki inspektorów ochrony danych

Opinie słuchaczy i absolwentów

Organizacja studiów bardzo profesjonalna i rzetelna. Wysoki poziom merytoryczny. Wszyscy wykładowcy z bardzo dużą wiedzą i doświadczeniem. Atmosfera podczas studiów wspaniała (bardzo fajna i przyjazna grupa). Wykładowcy również bardzo sympatyczni. Ogólna ocena 5.
Izabela Jastrzębska – Bolesławska

Super organizacja studiów, prowadzenie zajęć przez fachowców (prawnik, dyrektor z GIODO, były oficer służb związanych z informacjami niejawnymi) podnosi wartość merytoryczną studiów. To nie tylko suche przekazanie wiedzy, ale również dużo merytorycznych przykładów oraz podzielenie się własnym doświadczeniem.

Janusz Lesa

Zdecydowanie mogę polecić studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Studia spełniły moje oczekiwania pod względem organizacji, poziomu merytorycznego, jakości wykładowców oraz panującej w trakcie studiów atmosfery.

Magdalena Szkoła

Polecam udział w tych studiach ze względu na wysoki poziom merytoryczny prowadzących i sprawną organizacje. Osoby prowadzące zajęcia to doświadczeni wykładowcy i praktycy co przekłada się na przydatność przekazywanych treści.

Anna Dryja

Zajęcia na kierunku dają możliwości zapoznania się z zagadnieniami ochrony informacji i ochrony danych osobowych od strony praktycznej i teoretycznej.

Mariusz Bielawa

Jako żołnierz mogę stwierdzić, że pozyskane informacje I wiedza będą wykorzystane w mojej pracy. Z mojej jednostki organizacyjnej już 5 osób ukończyło ten kierunek. Na pewno polecę go kolegom ponieważ poziom studiów zapewnia bardzo dobre przygotowanie zawodowe.
Piotr Cichoń
Duża wiedza prowadzących poparta zajęciami praktycznymi powoduje, że studiowanie to sama przyjemność. Dodatkowo WSIiZ to uczelnia przyjazna studentom.
Magdalena Chmurzyńska
Dobrze dobrana kadra wykładowców, zapewniająca wysoki poziom oraz świetna organizacja są głównymi powodami dla których warto zdecydować się na WSIiZ.
Łukasz Chmiel
Bardzo polecam studia na WSIiZ. Przede wszystkim kompetentna i rzeczowa kadra, wiedza zdobyta w toku studiów przyda się w pracy zawodowej. Fenomenalni ludzie.
Monika Porębska
Bardzo ciekawy kierunek. Wiedza zdobyta na studiach już okazała się przydatna w pracy zawodowej. Mam nadzieję, że ukończenie tych studiów wpłynie również na moją przyszłą karierę zawodową.
Dawid Kucik
Studia podyplomowe dają gwarancję dobrej i praktycznej wiedzy którą można wykorzystać od zaraz. Ciekawi wykładowcy, z dużym doświadczeniem i przygotowaniem merytorycznym. Zawsze mieliśmy możliwość zadawania pytań, na które zawsze były udzielane odpowiedzi. Uczelnia przyjazna wszystkim studentom, zarówno tym młodym jak i troszkę starszym. Zdecydowanie polecam.
Jolanta Mucha
Bardzo dobra organizacja studiów. Pełna informacja na bieżąco dla słuchaczy. Trafny dobór tematów i wykładowców. Bardzo dobra atmosfera dla której chciało się tu przyjeżdżać. Wspaniali ludzie.
Marta Kamysz-Turbak
Profesjonalizm, tematyka wykładów, atmosfera, organizacja.
Krzysztof Ozdarski
Bardzo przydatny kierunek w pracy zawodowej oraz z perspektywy znalezienia pracy w szeroko pojętej administracji państwowej. Ponadto miejsce odbywania studiów, czyli WSIiZ, polecam jako szczególnie przyjazne.
Maciej Staszczak
Kierunek godny polecenia dla większości zawodów. Dobre ukierunkowanie na studenta.
Radosław Szuster
Organizacja studiów spełniła moje oczekiwania. Cenię sobie profesjonalizm, solidne podejście wykładowców do pracy oraz tworzenie miłej i przyjaznej atmosfery.

Piotr Bezyk

Dodatkowe informacje:

Czas trwania studiów: 2 semestry (188 godzin), w tym zajęcia online: 12 godzin
Opłata za semestr studiów: 1 850 zł (możliwość rozbicia na raty miesięczne)
Opiekun merytoryczny kierunku:  Andrzej Kaczmarek, 
Program studiów: pobierz
  Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych.

Studia prowadzone we współpracy z:


Wymagane dokumenty:

 • kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij
 • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych, potwierdzona za zgodność z oryginałem,
 • kserokopia dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej,
 • jedno zdjęcie

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Top