Zarządzanie jakością procesów produkcyjnych

Podstawowe informacje:

Czas trwania studiow: 2 semestry (180 godzin).

Czesne: 2 800 zł.  za semestr (raty miesięczne).

Około 30% zajęć realizowane z wykorzystaniem systemu Akademia w chmurze.


Opiekun merytoryczny kierunku:


Studia prowadzone we współpracy z TÜV NORD

TUV NORD


Szczegółowy program studiów:


Absolwenci studiów otrzymują:

 • Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych
 • Certyfikat Auditor wewnętrzny zintegrowanego systemu zarządzania wg ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 45001 wydawany przez TUV NORD

Każdy słuchacz ma możliwość uzyskania certyfikatu „Excel zaawansowany (ECDL Advanced)” – dodatkowa opłata 150 zł.


Rejestracja na studia:

kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij


Osoby zainteresowane tym kierunkiem sprawdzały również program studiów:

Zarządzanie jakością w branży automotive

Cel studiów podyplomowych

Celem studiów jest wszechstronne przygotowanie do wdrożenia i praktycznej realizacji  koncepcji  oraz metod zarządzania jakością w systemach produkcyjnych.

Program studiów obejmuje zagadnienia zarządzania jakością z trzech obszarów.  Po pierwsze z punktu widzenia systemowego, a więc poprzez organizację i doskonalenie systemów zarządzania jakością. Następnie z obszaru zarządzania ludźmi, czyli poprzez kreowanie umiejętności przywódczych, organizowanie pracy grupowej oraz wykorzystywanie metod skutecznej komunikacji i motywacji. I ostatecznie z punktu widzenia narzędziowego, a więc przez umiejętność zastosowania i analizy wyników metod i narzędzi zarządzania jakością przy wsparciu informatycznym.

Przy opracowaniu programu zarządzania jakością procesów produkcyjnych wykorzystaliśmy ponad 140 letnie praktyczne doświadczenie TÜV NORD, (Technischer Überwachungs Verein /Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego). Kadrę wykładowców, którzy prowadzą zajęcia w ramach studiów stanowią trenerzy-praktycy z doświadczeniem menedżerskim, auditorskim i pedagogicznym, profesjonalnie przygotowani w zakresie technik prowadzenia szkoleń, wykładów czy warsztatów.

Uczestnicy studiów uzyskują formalne kwalifikacje audytora wewnętrznego, potwierdzające wysoki poziom merytoryczny ich przygotowania w zakresie zintegrowanych systemów zarządzania. Uzyskany w ten sposób certyfikat – Auditor wewnętrzny zintegrowanego systemu zarządzania wg ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 45001, rozpoznawalny w Polsce i Europie, stanowi dla absolwentów obiektywny dowód „inwestowania w siebie” i powoduje wzrost ich siły przetargowej na rynku pracy oraz jest ważnym atutem w rozwoju ich kariery zawodowej.

Adresat studiów podyplomowych

Studia adresowane są do osób, które zajmują się zarządzaniem i doskonaleniem systemów jakości w przedsiębiorstwie, a w szczególności kadry kierowniczej i pracowników działów jakości, mistrzów produkcji, kierowników linii produkcyjnych. Ponadto studia kierowane są do osób planujących podjęcie zatrudnienia na stanowiskach związanych z zarządzaniem jakością w przedsiębiorstwach.

Plan studiów Zarządzanie jakością procesów produkcyjnych

 • System zarządzania jakością według normy ISO 9001:2015
 • Systemy zarządzania środowiskiem i bezpieczeństwem pracy według norm ISO 14001:2015 oraz ISO 45001:2018
 • Audytor wewnętrzny
 • Dokumentacja systemu zarządzania jakością
 • Analiza krytyczności i ryzyka. Zarządzanie ryzykiem (metoda FMEA)
 • Wskaźniki monitorowania jakości
 • Audyt zewnętrzny z elementami inspekcji
 • Logistyka dystrybucyjna i magazynowa
 • Total Quality Management – wprowadzenie do zarządzania procesowego
 • Kaizen Management System
 • Lean Manufacturing
 • Six Sigma
 • Certyfikowany kurs obsługi narzędzia MS Excel (z certyfikatem ECDL Advanced)
 • Symulacja i optymalizacja procesów produkcyjnych
 • Komunikacja w zespole i sposoby skutecznej motywacji 

 

Opinie słuchaczy i absolwentów

Bardzo przydatna wiedza z zakresu znajomości norm ISO, systemu zarządzania jakością czy obsługi Excela. Sympatyczni prowadzący, nawiązywanie nowych znajomości – bezcenna wartość.
Ewa Chomyszyn
Studia godne polecenia. Wykładowcy bardzo zaangażowani. Program ciekawy i przekazywany w sposób „ przyswajający”.
Katarzyna Figacz
Organizacja bardzo dobra, jakość na wysokim poziomie, wykładowcy w pełni świadomi wiedzy w danym temacie. Atmosfera bardzo dobra pomiędzy studentami a wykładowcami. Więcej godzin powinniśmy poświęcić na program Excel. Po studiach mamy szerszy zasięg wiedzy co pozwala na bardziej stabilną jak i efektywną pracę w działach Jakości.
Szczepan Szawarniak
Wybrany kierunek studiów zdecydowanie spełnił moje oczekiwania. Prowadzący to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy potrafią przekazać swoją wiedzę w zrozumiały sposób podpartą przykładami z życia.
Piotr Tarnowski
Ciekawe zajęcia, prowadzone przez doświadczone osoby z praktycznym podejściem do tematu plus miło spędzony czas w świetnej atmosferze. Polecam.
Małgorzata Pruchnik
Bardzo wysoki poziom merytoryczny, miła przyjazna atmosfera podczas zajęć. Duży profesjonalizm .
Piotr Macek
Profesjonalna kadra dydaktyczna. Dobrze dobrany program zajęć. Wiedza praktyczna. Miła atmosfera. Polecam.
Marcin Makar
Studia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów z dużym doświadczeniem oraz ogromną wiedzą z omawianego tematu.
Jolanta Pryjda
Miła atmosfera, ciekawe zajęcia.
Szczepan Tęcza
Profesjonalni wykładowcy, dzięki którym poznałam techniki zarządzania jakością. Również świetna grupa dzięki której przyjemnie pracowało się cały rok.
Krzysztof Zegar
Profesjonalni wykładowcy, miła atmosfera na zajęciach.
Marek Wilusz
Zdecydowałam się na studia po namowach przyjaciółki. Kierunek studiów związany jest z wykonywaną przeze mnie pracą zawodową. Pozwolił mi na poszerzenie wiedzy, jej usystematyzowanie. Praktyczne podejście do nieznanych tematów, praktycy którzy na co dzień działają i zajmują się tematem. Ciekawie i merytorycznie przekazują informacje.
Sylwia Pacześniak
Studia podyplomowe oferują szeroką wiedzę w zakresie jakości. Atmosfera przyjazna, prowadzący posiadający dużą wiedzę z zakresu swoich stanowisk zawodowych. Przedmiot „ Symulacja i optymalizacja procesów produkcyjnych” prowadzony przez G. Wróbla ciekawy, pozwala pokazać jak zapoznać się z program Flexsim, jak stworzyć całą symulację czyli od samego początku do końca. Brakowało mi tego na tym przedmiocie, że było go jednak za mało, aby się zagłębić w temat. Byłoby bardzo miło, aby w przyszłym roku dodać więcej godzin z tego przedmiotu i poszerzyć horyzonty związane z programem Flexsim.
Karolina Sabo
Bardzo podobało mi się to, że większość prowadzących jest na co dzień praktykami z określonych dziedzin jakie omawiali na zajęciach. Dzięki temu oprócz teorii danych zagadnień mogliśmy dowiedzieć się o praktycznych zastosowaniach i rozwiązaniach. Dobór materiału zajęć jest przygotowany wyczerpująco, a zdobyta wiedza jest przydatna w codziennej pracy.
Aneta Samborska
Ciekawe zajęcia, prowadzący z praktyczną wiedzą na temat branży „produkcyjnej” .
Kamil Skowronek
Niesamowita atmosfera i ludzie. Oby tak dalej. Warto było spędzić ten czas na uczelni.
Justyna Stats
Studia podyplomowe oferują szerokie spektrum zagadnień z zakresu zarządzania jakością. Ciekawe tematy wykładowców, które są bardzo przydatne w praktyce. Atmosfera podczas zajęć bardzo pozytywna.
Paulina Persak
Przyjazna atmosfera i bardzo przydatny w pracy (jak i w poszukiwaniach ) certyfikat TUV Nord – Auditor wewnętrzny.
Marcin Zabłotny
Polecam studia każdemu: osobom pracującym jak i dopiero zaczynającym karierę zawodową. Bardzo dobry program studiów, kompetentni wykładowcy, ciekawe przedstawienie zagadnień. Dobra organizacja na uczelni, bardzo dobra współpraca z dziekanatem.
Urszula Kandefer
Bardzo przyjazna atmosfera pozwalająca na dzielenie się własnymi doświadczeniami zawodowymi. Wykorzystanie jako wykładowców tzw. „praktyków” pozwala na lepsze zobrazowanie praktycznego podejścia do różnych problemowych sytuacji, a nie tylko „sucha” teoria.
Jolanta Rączka
Studia prowadzone w większości przez praktyków ZJ. Duży nacisk kładziony na ćwiczenia praktyczne, zdolność samodzielnego rozwiązywania problemów oraz umiejętność współpracy w grupie. Świetna atmosfera w trakcie zajęć.
Maciej Wacławik
Studia bardzo dobrze zorganizowane o wysokim poziomie merytorycznym. Przedmioty dostosowane do potrzeb słuchaczy. Szeroka baza materiałów dydaktycznych. Atmosfera i kontakt z pracownikami WSIiZ na wysokim poziomie. Polecam.
Małgorzata Deręgowska
Kierunek studiów w pełni spełnił moje oczekiwania. Personel dydaktyczny o wysokich kompetencjach i doświadczeniu. Dostępność do materiałów i bazy szkoleniowej na bardzo wysokim poziomie. Studia podyplomowe na WSIiZ są godne polecenia.
Grzegorz Grochowina
Studia zorganizowane w sposób odpowiedni, dobre podejście do tematu przez wykładowców, ciekawy sposób prowadzenia zajęć, wiele przydatnych informacji, atmosfera podczas zajęć bardzo pozytywna.
Jakub Trojanowski
Ciekawy i wyczerpujący zagadnienia jakościowe program, pozwalający na znalezienie nowych metod zarządzania jakością oraz rozwiązywania problemów jakościowych w naszych firmach. Atmosfera wśród studentów na 5.0 co też pozwala na wymianę doświadczeń.
Krzysztof Stój 
Studia prowadzone przez osoby kompetentne z dużym doświadczeniem zawodowym. Studia pomogły mi zaczerpnąć wiele ciekawych informacji przydatnych w życiu zawodowym. Bardzo dobra atmosfera zarówno wśród wykładowców jak i studentów. Fajnie zorganizowane, systematycznie.
Małgorzata Świstro 

 

Wiedza przekazywana na studiach jest przydatna w pracy. Profesjonalne podejście wykładowców. Praktyczne podejście do zagadnień.

Janusz Mroczek

Jeżeli ktoś szuka studiów które mają uzupełnić jego wiedzę od strony praktycznej poprzez skorzystanie z wiedzy doświadczonej kadry wykładowców to szczerze polecam.

Adrian Gąsiorowski

Polecam zajęcia przede wszystkim z norm i uzyskiwania uprawnień audytora. Dodatkowo bardzo ciekawe zajęcia z komunikacji w zespole, pokazujące istotę posiadania umiejętności miękkich.

Sabina Warzybok

Bardzo dobre studia dla osób, które chcą rozszerzać wiedzę z zakresu jakości I zarządzania procesami jakościowymi. Bardzo dobrze dobrana kadra wykładowców. Ciekawa grupa ludzi z przemysłu, możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów.

Mateusz Czerepak

Dlaczego warto zdecydować się na ten kierunek? Przede wszystkim ze względu na możliwość poznania ludzi i różnych podejść do zarządzania jakością. Program studiów został tak ułożony , aby zaangażowane zostały zarówno osoby, które mają duże doświadczenie z jakością jak i te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z karierą jakościowca.

Ewelina Ataman 

 

Przygoda obfitująca w nowe kontakty, pokazująca kolejne możliwości własnego rozwoju. Serdecznie polecam.

Tomasz Ehrenfeld 

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH