Informatyka dla nauczycieli – Akademia w chmurze

Cel

Podyplomowe studia kwalifikacyjne przygotowują słuchaczy – nauczycieli do nauczania przedmiotu Informatyka w szkołach podstawowych i średnich na poziomie ogólnym. Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z obszarami współczesnej informatyki uwzględnionymi w podstawach programowych kształcenia ogólnego oraz przygotowanie dydaktyczne słuchaczy do nauczania przedmiotów informatycznych. W ramach studiów słuchacze poznają podstawowe algorytmy oraz sposoby przekazywania ich  dzieciom w różnym wieku, poznają podstawy programowania wizualnego w środowisku BALTIE i SCRATCH, programowania robotów LEGO MINDSTORMS, programowania w języku C++ oraz programowania prostych aplikacji internetowych. Posiądą odpowiednie umiejętności niezbędne do nauczania informatyki w szkołach podstawowych i średnich a także nauczą się efektywnie wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy zawodowej.

Adresat

Adresatem studiów są nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby posiadające uprawnienia pedagogiczne pragnące zdobyć kwalifikacje do nauczania kolejnego przedmiotu – informatyki.

 

 

Plan studiów

 • Technologia informacyjna
 • Programowanie wizualne
 • Algorytmika i programowanie
 • Programowanie robotów
 • Grafika komputerowa i multimedia
 • Technologie internetowe
 • Społeczne, etyczne i prawne aspekty informatyki
 • Dydaktyka przedmiotu
 • Systemy operacyjne i sieci komputerowe
 • Praktyka

Opinie słuchaczy i absolwentów

Studia podyplomowe okazały się bardzo wartościowym doświadczeniem. Profesjonalna kadra znakomicie szkoliła studentów. Wielkim udogodnieniem były wykłady i egzaminy on-line. Na zajęciach panowała życzliwa atmosfera.

Monika Ziemnicka

Wykłady on-line to świetny pomysł, dzięki nim wspaniale można zaoszczędzić czas. Wykładowcy mili, kompetentni. Panie w administracji przemiłe i zawsze chętne do pomocy.

Bernadeta Borzęcka

Studia spełniły moje oczekiwania w każdym stopniu. Począwszy od świetnej, bezproblemowej organizacji studiów i zajęć po naprawdę wysoki poziom nauczanych przedmiotów. Zajęcia prowadzone były przez profesjonalistów, którzy przekazywali nam najistotniejsze wiadomości w bardzo przyjaznej atmosferze.

Barbara Kijanka

Wykłady online to świetny pomysł, oszczędzamy sporo czasu. Administracja bardzo pomocna. Wykładowcy na 5+. Miła i przyjazna atmosfera. Wysoki poziom zajęć.

Monika Jasłowska

Polecam studia podyplomowe w WSIiZ. Panie z dziekanatu troszczą się o studentów, dzwonią i przypominają o terminach, zawsze wspierają i motywują.

Anna Dąbrowska-Iwan

Najważniejsze jest to, że wszystkie wykłady są dostępne w sieci w formie nagrania. Można wielokrotnie do nich wracać. Wykładowcy i ćwiczeniowcy to dobrzy fachowcy i ludzie. Materiały z wykładów również można pobrać z dropboxa lub z FTP.

Krzysztof Grela

Studia Informatyka dla nauczycieli są godne polecenia ze względu na zajęcia on-line, które oszczędzają czas. Wysoko wykwalifikowana kadra wykładowców w ciekawy i przystępny sposób przekazuje trudną wiedzę.

Elżbieta Komsa

Dobrze ułożony program studiów podyplomowych. Duży plus za zajęcia on-line. Nowoczesna pracownia, życzliwi i doskonali prowadzący. Bardzo miła atmosfera zarówno na zajęciach, jak i relacje z opiekunem i innymi wykładowcami prowadzącymi.

Teresa Kwak

Organizacja studiów przemyślana, rozłożona w czasie równomiernie. Dużym plusem są wykłady online, które można odsłuchać kilka razy w dogodnym dla siebie terminie. Tematyka zajęć ciekawa, poruszająca bieżące problemy informatyczne. Żadne pytanie nie pozostawione bez odpowiedzi. Warunki lokalowe bardzo dobre.

Jolanta Marek

Studia online na bardzo wysokim poziomie. Wykładowcy zawsze dobrze, merytorycznie przygotowani. Atmosfera przyjazna, sprzyjająca pracy.

Kamil Stolarski

Świetnie przygotowany kierunek. Wybitni wykładowcy. Fantastyczna atmosfera.

Wojciech Trelka

Organizacja na najwyższym poziomie. Merytoryczny poziom bardzo wysoki. Wykładowcy uprzejmi, dostępni, przyjaźnie nastawieni. Atmosfera podczas studiów znakomita.

Tomasz Malona

Studia podyplomowe na WSIiZ nie zawiodły moich oczekiwań. Organizacja stoi na najwyższym poziomie, a możliwość uczestniczenia w wykładach online była wielką pomocą. Jakość wykładów stała na najwyższym poziomie, a wykładowcy byli zawsze profesjonalnie przygotowani do prowadzonych zajęć. Dodatkowym atutem jest niesamowita atmosfera podczas zajęć, przyjazna i sprzyjająca nauce. POLECAM!

Piotr Marek

Studia w pełni spełniły moje oczekiwania. Świetni wykładowcy. Bardzo dobra atmosfera podczas całego toku studiów. Wykładowcy potrafiący przekazać wiedzę w sposób przyjemny i merytoryczny. Wykłady online są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ umożliwiają one na spokojny odsłuch w zaciszu domowym. Zbigniew Powęska Bardzo dobra organizacja studiów – jasny przekaz informacji, kontakt szybki i jasny.

Agnieszka Szopa

Zajęcia prowadzone w sposób profesjonalny, w miłej atmosferze. Wykładowcy – panowie Pancerz, Kolbusz, Kaczorowski – klasa światowa. Decydując się na studia na WSIiZ brałem pod uwagę krótki czas ich trwania, teraz z żalem rozstaję się z Uczelnią.

Piotr Kucharski

Polecam osobom, które pracują i nie mają dużo wolnego czasu. Dzięki wykładom online oszczędzamy czas i pieniądze, a nagrywane wykłady można obejrzeć w dowolnym czasie i korzystać z  nich kiedy się chce.

Teresa Zasadni

 

Wysoki poziom nauczania, doskonała organizacja, bardzo dobry pomysł z wykładami online – oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy. Przekazywana jest wiedza praktyczna, wykładowcy są fachowcami w swoich dziedzinach. Polecam zdecydowanie.

Paweł Rzeszuciński

Profesjonalna i duża staranność w organizowaniu studiów podyplomowych. Doskonała kadra i innowacyjne metody nauczania (przede wszystkim wykłady online) sprawiły, że zdobyliśmy wiedzę, którą z powodzeniem i bardzo szybko wykorzystamy w życiu zawodowym. Z przyjemnością rekomenduję.

Gabriela Zdunek – Gajda

Doskonała organizacja pracy, precyzyjny dobór dokumentów i informacji. Zajęcia prowadzone przez profesjonalnie przygotowanych wykładowców w nowoczesnych i doskonale wyposażonych salach. Przekazywana wiedza jest praktyczna i przydatna w codziennej pracy. Zdecydowanie godna polecenia dla każdego kto ceni profesjonalizm.

Piotr Przygoda

Dogodne terminy zjazdów, zajęcia online bardzo praktyczne i przystępne czasowo. Bardzo dobrze wyszkolona kadra, uprzejmi wykładowcy, nowości i innowacje na poziomie. Najciekawsze zajęcia: Technologie internetowe. Wykładowcy – fachowcy w swoich dziedzinach do zajęć odpowiednio przygotowani i zorganizowani. Miła i przyjazna atmosfera, uprzejma i szybka obsługa w sekretariacie CSP to duży atut WSIiZ Rzeszów.

Piotr Gorczyca

Świetnie zorganizowana akademia w chmurze –wykłady online oszczędzają mnóstwo czasu. Poziom wysoki, zaplecze dydaktyczne nowocześnie wyposażone.

Małgorzata Brudna

Dużym plusem były wykłady online, gdyż to było dla mnie oszczędnością czasu, wiąże się to również z finansami na dojazdy  itp.

Julia Lis

Jestem bardzo zadowolony ze studiów. Zaskoczył mnie wręcz profesjonalizm oraz obsługa kierunku. Bardzo dziękuję. Na pewno w przyszłości skorzystam z oferty.

Rafał Sokulski

Świetnie zorganizowana uczelnia, mega plus za wykłady on line, oszczędzające czas i pieniądze. Polecam wszystkim ten kierunek studiów chcącym podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Józef Baran

Bardzo przyjazna atmosfera, wszystko wyjaśnione w prosty, miły dla ucha I nauki sposób. Super komunikacja jeśli chodzi o informacje o egzaminach lub zaliczeniach.

Grzegorz Żybura

Wszystkie zajęcia prowadzone były w sposób profesjonalny i zrozumiały. Jako osoba zamiejscowa wysoko cenię wykłady on-line.

Jacek Kuflikowski

Kształtowanie umiejętności praktycznych; komunikacja ze słuchaczami, uwzględnianie ich sugestii; wysoki poziom prowadzenia zajęć; dyscyplinowanie słuchaczy, co umożliwiało ukończenie studiów w planowanym terminie.

Ewa Kamień

Bardzo dobra organizacja zajęć – szczególnie zajęć online, na które można uczęszczać bez wychodzenia z domu. Znaczna ilość programów edukacyjnych które są wykorzystywane w pracy z dziećmi. Pracownicy uczelni bardzo dobrze przygotowani do każdych zajęć. Prowadzący kompetentni, z bardzo dobrym poczuciem humoru – POLECAM!

Cezary Grzelak

Poziom wiedzy i przygotowania wkładców do zajęć jest imponujący. Ich poczucie humoru jest na równie wysokim poziomie, a przekazana studentom wiedza i umiejętności są po prosty nie do przecenienia.

Marek Piśko

Wysoka kompetencja wykładowców, właściwy dobór przedmiotów, miła atmosfera, wykładowcy bardzo życzliwi służyli pomocą.

Marek Wojdyła

 
Polecam! Profesjonalna kadra, przyjazna atmosfera, fachowe doradztwo od wykładowców po sekretariat.

Rafał Siedlecki

 
Wysoka kompetencja wykładowców, właściwy dobór przedmiotów, miła atmosfera, świetny kontakt z prowadzącymi oraz pracownikami CSP, bardzo dobre warunki pracy (w zimie ciepło, w upalne dni -klimatyzacja).

Tomasz Świerczek

 
Bardzo miła atmosfera, bardzo dobra organizacja zajęć. Polecam.

Anna Zgrzywa

 
Miła atmosfera. Dobre przygotowanie wykładowców do zajęć oraz solidnie przygotowany program studiów.

Konrad Wiśniowicz

 
Za poleceniem uczelni przemawia bardzo dobra infrastruktura informatyczna, wykłady które odbywają się on-line jak i część zaliczeń i egzaminów odbywa się e-mailem. Kadra pedagogiczna bardzo dobrze przekazuje informacje w sposób miarę przystępny dla osób, które mają mały kontakt z informatyką.

Sławomir Krawczyk

 
Organizacja całego cyklu zajęć na wysokim poziomie, wszystko zawsze jasne i czytelne. Wysoko wykwalifikowana kadra, umiejąca dostosować program do umiejętności uczestników i przekazać w sposób jasny i zrozumiały dla każdego uczestnika. Bardzo przyjazna atmosfera podczas wszystkich zajęć jak również z biurem, sekretariatem studiów podyplomowych.

Damian Barański

 
Organizacja studiów podyplomowych na tym kierunku pod względem przygotowania merytorycznego oraz poziom nauczania stoi na bardzo wysokim poziomie. Bardzo przyjemni wykładowcy, wysoka jasność przeprowadzonych zajęć. Świetna atmosfera podczas studiów. Dostosowanie do potrzeb studentów. Miły kontakt z prowadzącymi oraz sekretariatem. 

Artur Szpak

Planowane rozpoczęcie studiów: wrzesień 2019,
pod warunkiem zebrania odpowiedniej liczby słuchaczy.

Dodatkowe informacje:

Studia prowadzone z wykorzystaniem technologii online w systemie “Akademia w chmurze”
Czas trwania studiów: 2 semestry (286 godzin). Liczba godzin:
 • online: 76
 • projekt (konsultacje online): 44
 • w salach i laboratoriach WSIiZ: 110  (ćw., lab., egzamin)
 • praktyka: 60

dowiedz się więcej o Akademii w chmurze


Opłata za semestr studiów: 1 800 zł (możliwość rozbicia na raty miesięczne)
Opiekun merytoryczny kierunku:
Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych.

Wymagane dokumenty:

 • kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij
 • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych, potwierdzona za zgodność z oryginałem,
 • kserokopia dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej,
 • jedno zdjęcie

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Top