Coaching i NLP

Cel

Studia te są pierwszym w Polsce kierunkiem łączącym Neurolingwistyczne Programowanie z klasycznymi technikami coachingu i umożliwiają absolwentom uzyskanie, oprócz dyplomu ukończenia studiów, dwóch uznanych międzynarodowych certyfikatów – Practitionera In the Art of NLP, a także Coacha ICI (International Association of Coaching Institutes), świadczących m.in. o znawstwie uniwersalnych narzędzi wielopłaszczyznowego działania w charakterze coacha, opartych na technikach Neurolingwistycznego Programowania, standardach International Association of Coaching Institiutes oraz modelach tradycyjnego coachingu. Przy odpowiednim zainteresowaniu, w odrębnym trybie kształcenia, możliwe jest również uzyskanie certyfikatów Mastera i Trenera NLP.

Program kształcenia pozwala na zdobycie umiejętności budowania kariery zawodowej i społecznej, rozwój osobisty, podtrzymywanie satysfakcjonujących związków partnerskich, budowanie autorytetu oraz nawiązywanie kreatywnych relacji zarówno z adresatami coachingu indywidualnego, jak i grupowego.
Program studiów składa się z dwóch modułów. Moduł pierwszy poświęcony jest zdobyciu kluczowych kompetencji w zakresie NLP, a moduł drugi służy poznaniu autorskich modeli coachingu i integracji modeli NLP z innymi technikami pracy coacha. Moduły te przeplatają się wzajemnie, stanowiąc integralną całość.
Studia prowadzone są we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem NLP oraz Szkołą Mistrzów Coachingu i NLP w Krakowie.

Adresaci

Studia kierowane są do wszystkich osób zainteresowanych rozwojem specjalistycznych umiejętności z zakresu coachingu, a w szczególności chcących zdobyć nowy zawód i pracować jako coach lub trener, do specjalistów zajmujących się doradztwem, szkoleniami, rozwojem i kreowaniem ścieżek kariery zawodowej innych osób, kadry kierowniczej, menedżerów, kierowników zespołów, pedagogów, psychologów i terapeutów oraz osób planujących karierę zawodową w obszarze zarządzania, pracy zespołowej, sprzedaży bądź negocjacji.

 

Plan studiów

 • Wstęp do NLP
 • Świadome utrwalanie pożądanych nawyków – kotwiczenie
 • Wewnętrzna struktura języka i sposoby jej zastosowania – metamodel języka
 • Podstawy psychologii perswazji
 • Skuteczne sposoby ustalania i oceny celów
 • Submodalności
 • Core transformation
 • Modelowanie
 • Kreowanie rzeczywistości poprzez zarządzanie czasem
 • Wprowadzenie do coachingu
 • Budowanie relacji coachingowej adekwatnej do typu osobowości klienta
 • Model sesji coachingowej w oparciu o standard ICI
 • Coaching wielopoziomowy –  model Dilts’a
 • Coaching menadżerski
 • Praca własna i superwizja.

Partner kierunku

Coaching i NLP
     

Opinie słuchaczy i absolwentów

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu jakiego udzielili Ryszard Gąsierkiewicz – opiekun merytoryczny kierunku Coaching i NLP oraz Robert Janowski – absolwent studiów podyplomowych realizowanych przez WSIiZ na kierunku Coaching i NLP, prowadzonym przez Prezydenta polskiego oddziału International Federation of Coaching Institute Ryszarda Gąsierkiewicza. Panowie zaproszeni zostali do programu “Pytanie na śniadanie”.         
Studia te były dla mnie pasjonującą przygodą intelektualną. Oprócz treści bezpośrednio związanych z kierunkiem studiów, dowiedziałem się bardzo dużo na swój temat. Materiał przedstawiony był w sposób praktyczny i niezwykle ciekawy. Zdobyte umiejętności pomagają mi na co dzień w życiu zawodowych i prywatnym.

Marcin Lamfer

Była to dla mnie przygoda z samą sobą. Dziękuję głównie za zaangażowanie wykładowcom oraz wszystkim uczestnikom, którzy wpłynęli  na tak pozytywną atmosferę podczas wspólnych spotkań. Wiedza, szerokie doświadczenie prowadzących zapewnia wysoki poziom kształcenia.

Sylwia Mańka

Zdecydowanie poszerza horyzonty. Odkrywa ścieżki, którymi podążamy, robiąc to do tej pory nieświadomie. Otrzymujemy uprawnienia do wykonywania zawodu coraz bardziej popularnego i potrzebnego na polskim rynku. Rzetelni, kompetentni  wykładowcy, przyjaźnie nastawieni do studenta, z niesamowitym doświadczeniem, czynnie pracujący w zawodzie.

Radomir Kurzyna

Polecam każdemu kto chce pracować z ludźmi.                                           

Diana Tomza

Studia te były dla mnie prawdziwą przygodą intelektualną. Dziękuję głównie za zaangażowanie wykładowców, przez co zapewnia się wysoki poziom kształcenia. Materiał przedstawiony był w sposób praktyczny i niezwykle ciekawy. Zdobyte umiejętności pomagają mi na co dzień w życiu osobistym i zawodowym.

Tadeusz Dziechciarz

Polecam szczególnie dla osób chcących studiować metodą warsztatową. Zajęcia pozwoliły mi zdobyć konkretną wiedzę i przede wszystkim wyposażyły w narzędzia które już zaczynam stosować w pracy z podopiecznymi…

Wioletta Swiercz

Bardzo ciekawy kierunek. Zarówno w pracy jak i codziennym życiu. Prowadzący doskonale przygotowany do zajęć i potrafiący zmotywować studentów.

Marcin Kaleniecki

Polecam kierunek „coaching i NLP” ponieważ prezentuje on wiele praktycznych metod pomagających w skutecznym oddziaływaniu na klienta. Techniki przekazywane sa w sposób praktyczny i odwołujący się do codziennych sytuacji. Ten niezwykle praktyczny sposób i forma zagłębiania się w materiał studiów sprzyja podniesieniu automotywacji do pozytywnej zmiany. Studia uczą także sposobów lepszego komunikowania się w biznesie.

Rafał Seremet

Każdy kto chce więcej wiedzieć, rozumieć i lepiej się komunikować powinien zainwestować trochę czasu. O inwestycji pieniędzy nie wspomnę, bo to jest jasna sprawa, ze się zwróci z naddatkiem

Krystiana Furtek-Krupa

Ciekawe formy prowadzenia zajęć. Mnóstwo ćwiczeń i zajęć praktycznych tak, aby przerobić wszystko na własnej skórze. Wrażenie jak najbardziej pozytywne.

Martyna Radłowska

Jeśli chcesz poznać techniki NLP i co najważniejsze umieć je zastosować w swoim życiu, to te  studia są dla ciebie. Każde zajęcia to był krok do poznania siebie, uświadomienia dokąd chcę zmierzać. Polecam.

Agnieszka Kantorowska

Studia otworzyły mi przestrzeń do poszukiwań innych dziedzin życia, nauczyły mnie patrzeć z innej perspektywy. Były pięknym doświadczeniem.

Iwona Rabeł-Pietrucha

Jeżeli komuś zależy by poznać ukryte głęboko motywacje zarówno swoje jak i innych oraz sposoby ich wydobywania – to warto uczestniczyć w tym kierunku studiów. Doświadczenie z którego przez lata będę korzystała i moje otoczenie.

Natalia Csepreghy – Podgórski

Bardzo przydatne studia. Nabyta wiedza i umiejętności są przydatne nie tylko w życiu zawodowym, ale i osobistym, pozwalają poprawić relacje z innymi i z samym sobą i rozwiązać wiele konfliktów wewnętrznych. Program studiów docenią osoby zainteresowane rozwojem osobistym. Dodatkowym atutem studiów jest osoba bardzo charyzmatycznych prowadzących, zawsze pomocnych i gotowych odpowiedzieć na wszelkie pytania i wyjaśnić wątpliwości.

Karolina Puchała – Ladzinska

Polecam studia podyplomowe, pomagają w rozwoju osobistym i budowaniu ścieżki kariery.

Marta Cisek

Studia rozwijające, dobra organizacja, wysoki poziom merytoryczny.

Malgorzata Sobina

Bardzo ciekawe i inspirujące zajęcia, dające podstawę i motywację do dalszych poszukiwań. Niebanalne i niekonwencjonalne metody, ciekawe towarzystwo.

Joanna Lorenowicz

Organizacja studiów, poziom merytoryczny, sposób prowadzenia zajęć, przygotowanie wykładowców i atmosfera studiów spełniły moje oczekiwania.

Adam Przybylski

…Coaching i NLP łączy w sobie mnóstwo technik, które nie tylko pomagają znaleźć nowy zawód czy miejsce dla siebie. To również ogromna praca nad samym sobą. Polecam zarówno studia jak i prowadzących.

Jolanta Piotrowska

Studia podyplomowe na wysokim poziomie. Prowadzący wykonywał swoje zadania systematycznie i obowiązkowo, ma doskonalą wiedzę merytoryczną.

Romana Chejzdral

Ciekawe studia, fajne tematy, ciekawy, dynamiczny wykładowca.

Marek Gosztyła

Coaching to wieloetapowy proces rozwoju. Polega na wzmacnianiu klienta tak, aby mógł zyskać większą samoświadomość i przejąć odpowiedzialność za większy obszar swojego zycia. WSIiZ jest w swoim założeniu bramą do wiedzy i w materii zdobywania wiedzy wspiera studentów w stawaniu się tym, kim chcą być. Polecam Coaching i NLP.

Grzegorz Wrona 


Dodatkowe informacje:

Czas trwania studiów: dwa semestry (218 godzin)
Opłata za semestr studiów: 2 950 zł (możliwość rozbicia na raty miesięczne)
Opcjonalnie:
 • Opłata za certyfikat Coacha ICI–15€
 • Jednorazowa opłata za członkostwo ICI – 40€

Opiekun merytoryczny kierunku:


Program studiów: pobierz
  Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych.

Wymagane dokumenty:

 • kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij
 • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych, potwierdzona za zgodność z oryginałem,
 • kserokopia dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej,
 • jedno zdjęcie

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Top