Analityk biznesowy systemów informatycznych

Podstawowe informacje:

Czas trwania studiów: 2 semestry, 180 godzin.

Czesne: 2300 zł za semestr (raty miesięczne).

Około 80% zajęć jest realizowane z wykorzystaniem systemu Akademia w chmurze.


Opiekun merytoryczny kierunku:


Szczegółowy program studiów:


Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych.


Rejestracja na studia:

kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij

Cel studiów podyplomowych

Celem studiów podyplomowych Analityk biznesowy systemów informatycznych jest zapoznanie uczestników z zawodem analityka biznesowego i jego podstawowymi zadaniami  w ramach projektu informatycznego. Prezentowane są również metody, narzędzia oraz techniki wykorzystywane przez analityków biznesowych w realizacji typowych zadań analityczno–projektowych. Ponadto kształtowane są umiejętności w zakresie wykorzystania najpopularniejszych w branży analizy biznesowej środowisk programowych (Enterprise Architect, ADONIS). Uczestnicy poznają najważniejsze funkcjonalności narzędzi informatycznych, możliwości ich zastosowania w pracy analityka biznesowego oraz istniejące ograniczenia.

Adresat studiów podyplomowych

Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie rynku pracy na osoby o dobrze wykształconych umiejętnościach analityka biznesowego w trakcie studiów przygotowujemy naszych słuchaczy do odgrywania  kluczowej roli w każdym projekcie informatycznym, do  rozwijania i wdrażania  systemów informatycznych oraz integrowania strategii biznesowych ze strategią informatyzacji. Uczymy również wprowadzania zmian w organizacji, modelowania i re-inżynierii działalności firmy pod kątem projektowanego rozwiązania informatycznego.

Plan studiów – Analityk biznesowy systemów informatycznych

  • Inżynieria wymagań
  • Analiza strategiczna rozwiązań informatycznych
  • Język UML dla analityków biznesowych
  • Myślenie projektowe (Design Thinking)
  • Komunikacja interpersonalna w zbieraniu wymagań i zarządzanie zmianą
  • Modelowanie i analiza biznesowa
  • Wprowadzenie do zarządzania projektami informatycznymi
  • Zarządzanie ryzykiem w projektach informatycznych

Studia spełniły moje oczekiwania. Dużo konkretnej wiedzy na wykładach. Praktyczne zagadnienia na ćwiczeniach. Dużo zajęć z profesjonalnym oprogramowaniem. Pomocni wykładowcy. Wygodne zajęcia online. Warto skorzystać!

Robert Łukasz

Ukończenie studiów podyplomowych na kierunku ABSI było bardzo dobrym pomysłem. To bardzo ciekawy i przyszłościowy obszar. Organizacja studiów i ich merytoryczny poziom jest na bardzo wysokim poziomie. Szczerze polecam.

Tomasz Góral

Prowadzone zajęcia pozwalają na poznanie technik i narzędzi potrzebnych do pracy przy realizacji projektów informatycznych. Prowadzący kładą nacisk nie tylko na wiedzę lecz głównie na praktyczne wykorzystanie przekazywanych informacji. Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte podczas studiów z powodzeniem wykorzystuje w pracy zawodowej.

Maciej Słota

Studia podyplomowe na kierunku ABSI dają niezwykle dużą wartość. Pozwalają poznać metody pracy analityka oraz zachęcają do dalszej edukacji. Dużą wartością studiów byli również prowadzący, ponieważ swoją wiedzę przekładali w praktyczny sposób.

Arkadiusz Zdziebło

POZOSTAŁE KATEGORIE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH