Studia online

Jakie kierunki studiów prowadzimy w formie online?

Następujące studia prowadzimy w 100% w formie online:

Pozostałe kierunki studiów realizujemy tradycyjnie lub łącząc zajęcia na uczelni z zajęciami zdalnymi. Przy prowadzeniu zajęć online wykorzystujemy doświadczenia uzyskane w ramach autorskiego systemu opracowanego na naszej uczelni noszącego nazwę „Akademia w chmurze”.

Czym jest Akademia w chmurze?

W 2013 roku wprowadziliśmy na naszych studiach zajęcia prowadzone w czasie rzeczywistym przez internet jako uzupełnienie tradycyjnych form nauczania. Początkowo były to tylko wykłady i nazwaliśmy je Akademia w chmurze. W chwili obecnej, w związku z pandemią koronawirusa, wykorzystujemy Akademię w chmurze na wszystkich kierunkach studiów podyplomowych. Od 15 marca do końca czerwca 2020 roku zrealizowaliśmy w formie zdalnej 1 044 zajęcia czyli ponad 3 tysiące godzin dydaktycznych. Nasi słuchacze w tym okresie prawie 7 tysięcy razy sięgali do już nagranych zajęć. Całkowity czas odsłuchań to 250 dni i 18 godzin, a średni czas oglądania pojedynczego materiału wyniósł 52 minuty.

Zajęcia online realizujemy głównie w weekendy. Jeśli program studiów tego wymaga, zajęcia w formie zdalnej mogą pojawić się także w trakcie tygodnia, lecz staramy się, aby było to nie częściej niż 1 dzień w tygodniu w godzinach wieczornych i nie więcej niż 2 godziny dydaktyczne zajęć w ciągu jednego dnia.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone w czasie rzeczywistym przez Internet

  • 0,00 zł kosztów dojazdu
  • 0,00 kosztów noclegu
  • 0,00 kosztów wyżywienia

Odległość nie ma znaczenia

Zajęcia prowadzone są przez Internet w czasie rzeczywistym. Pozwala to na bezpośredni kontakt słuchacza z prowadzącym. Wykorzystane narzędzia umożliwiają interakcję niejednokrotnie sprawniejszą niż w tradycyjnej formie. Uczestnicząc w zajęciach możesz zadać pytanie, lub je wysłać za pośrednictwem funkcji chat, wziąć udział w dyskusji, rozwiązywać zadania w grupach roboczych, pisać albo rysować na wirtualnej tablicy. Zajęcia są nagrywane i można wracać do nich ponownie, aż do zakończenia studiów.

 

Sprzęt

Jedyne czego potrzebujesz to komputer, tablet lub telefon komórkowy z dostępem do Internetu, system operacyjny (Windows, Android lub IOS), głośniki, mikrofon i kamera. Uczestniczysz w wykładach korzystając z przeglądarki internetowej lub będziesz mógł skorzystać z aplikacji lokalnego klienta Cisco Webex Meetings.