Zajęcia zdalne – Akademia w chmurze

W związku z pandemią …

W chwili obecnej w związku z pandemią koronawirusa wykorzystujemy Akademię w Chmurze na wszystkich kierunkach studiów. Od 15 marca, w ciągu 4 miesięcy zrealizowaliśmy w formie zdalnej 1 044 zajęcia czyli ponad 3 tysiące godzin dydaktycznych. Nasi słuchacze w tym okresie prawie 7 tysięcy razy sięgali do już nagranych zajęć. Całkowity czas odsłuchań to 250 dni i 18 godzin, a średni czas oglądania pojedynczego materiału wyniósł 52 minuty.

Studia podyplomowe planowane do rozpoczęcia we wrześniu i październiku 2020 będziemy realizować zależnie od sytuacji: w budynkach uczelni, zdalnie albo hybrydowo czyli z wykorzystaniem obydwu form nauczania.

Zajęcia on line realizujemy głównie w weekendy. Jeśli program studiów tego wymaga, zajęcia w formie zdalnej mogą pojawić się także w trakcie tygodnia, lecz staramy się, aby było to nie częściej niż 1 dzień w tygodniu w godzinach wieczornych i nie więcej niż 2 godziny zajęć w ciągu jednego dnia.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone w czasie rzeczywistym przez Internet

  • 0,00 zł kosztów dojazdu
  • 0,00 kosztów noclegu
  • 0,00 kosztów wyżywienia

Odległość nie ma znaczenia

Zajęcia prowadzone są przez Internet w czasie rzeczywistym. Pozwala to na bezpośredni kontakt słuchacza z prowadzącym. Wykorzystane narzędzia umożliwiają interakcję niejednokrotnie sprawniejszą niż w tradycyjnej formie. Uczestnicząc w zajęciach możesz zadać pytanie, lub je wysłać za pośrednictwem funkcji chat, wziąć udział w dyskusji, rozwiązywać zadania w grupach roboczych, pisać albo rysować na wirtualnej tablicy. Zajęcia są nagrywane i można wracać do nich ponownie, aż do zakończenia studiów.

 

Sprzęt

Jedyne czego potrzebujesz to komputer, tablet lub telefon komórkowy z dostępem do Internetu, system operacyjny Windows, głośniki, mikrofon i kamera (opcjonalnie). Uczestniczysz w wykładach korzystając z przeglądarki internetowej, a my gwarantujemy Ci dostęp do platformy Blackboard Learn oraz narzędzia Collaborate Ultra.