Znajdź na stronie


Informatyka dla nauczycieli - Akademia w chmurze

Cel

Podyplomowe studia kwalifikacyjne przygotowują słuchaczy - nauczycieli do nauczania przedmiotu Informatyka w szkołach podstawowych i średnich na poziomie ogólnym. Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z obszarami współczesnej informatyki uwzględnionymi w podstawach programowych kształcenia ogólnego oraz przygotowanie dydaktyczne słuchaczy do nauczania przedmiotów informatycznych. W ramach studiów słuchacze poznają podstawowe algorytmy oraz sposoby przekazywania ich  dzieciom w różnym wieku, poznają podstawy programowania wizualnego w środowisku BALTIE i SCRATCH, programowania robotów LEGO MINDSTORMS, programowania w języku C++ oraz programowania prostych aplikacji internetowych. Posiądą odpowiednie umiejętności niezbędne do nauczania informatyki w szkołach podstawowych i średnich a także nauczą się efektywnie wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy zawodowej.

 

Adresat

Adresatem studiów są nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby posiadające uprawnienia pedagogiczne pragnące zdobyć kwalifikacje do nauczania kolejnego przedmiotu – informatyki. 
 

 

Program

 • Technologia informacyjna
 • Programowanie wizualne
 • Algorytmika i programowanie
 • Programowanie robotów
 • Grafika komputerowa i multimedia
 • Technologie internetowe
 • Społeczne, etyczne i prawne aspekty informatyki
 • Dydaktyka przedmiotu
 • Systemy operacyjne i sieci komputerowe
 • Praktyka
 

Opinie słuchaczy i absolwentów

Zajęcia prowadzone w sposób profesjonalny, w miłej atmosferze. Wykładowcy – panowie Pancerz, Kolbusz, Kaczorowski – klasa światowa.
Decydując się na studia na WSIiZ brałem pod uwagę krótki czas ich trwania, teraz z żalem rozstaję się z Uczelnią.

Piotr Kucharski
 


Polecam osobom, które pracują i nie mają dużo wolnego czasu. Dzięki wykładom online oszczędzamy czas i pieniądze, a nagrywane wykłady można obejrzeć w dowolnym czasie i korzystać z  nich kiedy się chce.


Teresa Zasadni

 

Wysoki poziom nauczania, doskonała organizacja, bardzo dobry pomysł z wykładami online – oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy. Przekazywana jest wiedza praktyczna, wykładowcy są fachowcami w swoich dziedzinach. Polecam zdecydowanie.


Paweł Rzeszuciński
 

Profesjonalna i duża staranność w organizowaniu studiów podyplomowych. Doskonała kadra i innowacyjne metody nauczania (przede wszystkim wykłady online) sprawiły, że zdobyliśmy wiedzę, którą z powodzeniem i bardzo szybko wykorzystamy w życiu zawodowym. Z przyjemnością rekomenduję.


Gabriela Zdunek – Gajda

 
Doskonała organizacja pracy, precyzyjny dobór dokumentów i informacji. Zajęcia prowadzone przez profesjonalnie przygotowanych wykładowców w nowoczesnych i doskonale wyposażonych salach. Przekazywana wiedza jest praktyczna i przydatna w codziennej pracy. Zdecydowanie godna polecenia dla każdego kto ceni profesjonalizm.


Piotr Przygoda

 
Dogodne terminy zjazdów, zajęcia online bardzo praktyczne i przystępne czasowo. Bardzo dobrze wyszkolona kadra, uprzejmi wykładowcy, nowości i innowacje na poziomie. Najciekawsze zajęcia: Technologie internetowe. Wykładowcy – fachowcy w swoich dziedzinach do zajęć odpowiednio przygotowani i zorganizowani. Miła i przyjazna atmosfera, uprzejma i szybka obsługa w sekretariacie CSP to duży atut WSIiZ Rzeszów.

Piotr Gorczyca
 

Świetnie zorganizowana akademia w chmurze –wykłady online oszczędzają mnóstwo czasu. Poziom wysoki, zaplecze dydaktyczne nowocześnie wyposażone.


Małgorzata Brudna

Dużym plusem były wykłady online, gdyż to było dla mnie oszczędnością czasu, wiąże się to również z finansami na dojazdy  itp.


Julia Lis
 

Jestem bardzo zadowolony ze studiów. Zaskoczył mnie wręcz profesjonalizm oraz obsługa kierunku. Bardzo dziękuję. Na pewno w przyszłości skorzystam z oferty.

Rafał Sokulski
 

Świetnie zorganizowana uczelnia, mega plus za wykłady on line, oszczędzające czas i pieniądze. Polecam wszystkim ten kierunek studiów chcącym podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
 

Józef Baran
 

Bardzo przyjazna atmosfera, wszystko wyjaśnione w prosty, miły dla ucha I nauki sposób. Super komunikacja jeśli chodzi o informacje o egzaminach lub zaliczeniach.

Grzegorz Żybura
 

Wszystkie zajęcia prowadzone były w sposób profesjonalny i zrozumiały. Jako osoba zamiejscowa wysoko cenię wykłady on-line.

Jacek Kuflikowski


Kształtowanie umiejętności praktycznych; komunikacja ze słuchaczami, uwzględnianie ich sugestii; wysoki poziom prowadzenia zajęć; dyscyplinowanie słuchaczy, co umożliwiało ukończenie studiów w planowanym terminie.

Ewa Kamień
 

Bardzo dobra organizacja zajęć – szczególnie zajęć online, na które można uczęszczać bez wychodzenia z domu. Znaczna ilość programów edukacyjnych które są wykorzystywane w pracy z dziećmi. Pracownicy uczelni bardzo dobrze przygotowani do każdych zajęć. Prowadzący kompetentni, z bardzo dobrym poczuciem humoru – POLECAM! 

Cezary Grzelak
 

Dodatkowe informacje:

Studia prowadzone z wykorzystaniem technologii online w systemie
"Akademia w chmurze"


Czas trwania studiów:
2 semestry (286 godzin).

Liczba godzin: 

 • online: 76
 • projekt (konsultacje online): 44
 • w salach i laboratoriach WSIiZ: 110  (ćw., lab., egzamin)
 • praktyka: 60

dowiedz się więcej o
Akademii w chmurze


Opłata za semestr studiów:
1 800 zł (możliwość rozbicia na raty miesięczne)


Opiekun merytoryczny kierunku: 
Barbara Fryc


Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych.

Wymagane dokumenty:

 • kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij
 • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych, potwierdzona za zgodność z oryginałem,
 • kserokopia dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej,
 • jedno zdjęcie
Copyright © 2009 Centrum Studiów Podyplomowych
budynek główny Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
35-225 Rzeszów, ul. Sucharskiego 2
17 866 12 13

csp@wsiz.rzeszow.pl