Znajdź na stronie


Informatyka dla nauczycieli - Akademia w chmurze

Cel

Podyplomowe studia kwalifikacyjne przygotowują słuchaczy - nauczycieli do nauczania przedmiotu Informatyka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na poziomie ogólnym. Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z obszarami współczesnej informatyki uwzględnionymi w podstawach programowych kształcenia ogólnego oraz przygotowanie dydaktyczne słuchaczy do nauczania przedmiotów informatycznych. W ramach studiów słuchacze poznają podstawowe algorytmy oraz sposoby przekazywania ich  dzieciom i młodzieży, poznają podstawy programowania wizualnego w środowisku BALTIE i SCRATCH, programowania robotów LEGO MINDSTORMS, programowania w języku C++ oraz programowania prostych aplikacji internetowych. Posiądą odpowiednie umiejętności niezbędne do nauczania informatyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, a także nauczą się efektywnie wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy zawodowej.

 

Adresat

Adresatem studiów są nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz osoby posiadające uprawnienia pedagogiczne pragnące zdobyć kwalifikacje do nauczania kolejnego przedmiotu – informatyki. 
 
 

 

Program

 • Technologia informacyjna
 • Programowanie wizualne
 • Algorytmika i programowanie
 • Programowanie robotów
 • Grafika komputerowa i multimedia
 • Technologie internetowe
 • Społeczne, etyczne i prawne aspekty informatyki
 • Dydaktyka przedmiotu
 • Systemy operacyjne i sieci komputerowe
 • Praktyka
 

Opinie słuchaczy i absolwentów

Zajęcia prowadzone w sposób profesjonalny, w miłej atmosferze. Wykładowcy – panowie Pancerz, Kolbusz, Kaczorowski – klasa światowa.
Decydując się na studia na WSIiZ brałem pod uwagę krótki czas ich trwania, teraz z żalem rozstaję się z Uczelnią.

Piotr Kucharski
 


Polecam osobom, które pracują i nie mają dużo wolnego czasu. Dzięki wykładom online oszczędzamy czas i pieniądze, a nagrywane wykłady można obejrzeć w dowolnym czasie i korzystać z  nich kiedy się chce.


Teresa Zasadni

 

Wysoki poziom nauczania, doskonała organizacja, bardzo dobry pomysł z wykładami online – oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy. Przekazywana jest wiedza praktyczna, wykładowcy są fachowcami w swoich dziedzinach. Polecam zdecydowanie.


Paweł Rzeszuciński
 

Profesjonalna i duża staranność w organizowaniu studiów podyplomowych. Doskonała kadra i innowacyjne metody nauczania (przede wszystkim wykłady online) sprawiły, że zdobyliśmy wiedzę, którą z powodzeniem i bardzo szybko wykorzystamy w życiu zawodowym. Z przyjemnością rekomenduję.


Gabriela Zdunek – Gajda

 
Doskonała organizacja pracy, precyzyjny dobór dokumentów i informacji. Zajęcia prowadzone przez profesjonalnie przygotowanych wykładowców w nowoczesnych i doskonale wyposażonych salach. Przekazywana wiedza jest praktyczna i przydatna w codziennej pracy. Zdecydowanie godna polecenia dla każdego kto ceni profesjonalizm.


Piotr Przygoda

 
Dogodne terminy zjazdów, zajęcia online bardzo praktyczne i przystępne czasowo. Bardzo dobrze wyszkolona kadra, uprzejmi wykładowcy, nowości i innowacje na poziomie. Najciekawsze zajęcia: Technologie internetowe. Wykładowcy – fachowcy w swoich dziedzinach do zajęć odpowiednio przygotowani i zorganizowani. Miła i przyjazna atmosfera, uprzejma i szybka obsługa w sekretariacie CSP to duży atut WSIiZ Rzeszów.

Piotr Gorczyca
 

Świetnie zorganizowana akademia w chmurze –wykłady online oszczędzają mnóstwo czasu. Poziom wysoki, zaplecze dydaktyczne nowocześnie wyposażone.


Małgorzata Brudna

Dużym plusem były wykłady online, gdyż to było dla mnie oszczędnością czasu, wiąże się to również z finansami na dojazdy  itp.


Julia Lis
 

Jestem bardzo zadowolony ze studiów. Zaskoczył mnie wręcz profesjonalizm oraz obsługa kierunku. Bardzo dziękuję. Na pewno w przyszłości skorzystam z oferty.

Rafał Sokulski
 

Świetnie zorganizowana uczelnia, mega plus za wykłady on line, oszczędzające czas i pieniądze. Polecam wszystkim ten kierunek studiów chcącym podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
 

Józef Baran
 

Bardzo przyjazna atmosfera, wszystko wyjaśnione w prosty, miły dla ucha I nauki sposób. Super komunikacja jeśli chodzi o informacje o egzaminach lub zaliczeniach.

Grzegorz Żybura
 

Wszystkie zajęcia prowadzone były w sposób profesjonalny i zrozumiały. Jako osoba zamiejscowa wysoko cenię wykłady on-line.

Jacek Kuflikowski


Kształtowanie umiejętności praktycznych; komunikacja ze słuchaczami, uwzględnianie ich sugestii; wysoki poziom prowadzenia zajęć; dyscyplinowanie słuchaczy, co umożliwiało ukończenie studiów w planowanym terminie.

Ewa Kamień
 

Bardzo dobra organizacja zajęć – szczególnie zajęć online, na które można uczęszczać bez wychodzenia z domu. Znaczna ilość programów edukacyjnych które są wykorzystywane w pracy z dziećmi. Pracownicy uczelni bardzo dobrze przygotowani do każdych zajęć. Prowadzący kompetentni, z bardzo dobrym poczuciem humoru – POLECAM! 

Cezary Grzelak

Poziom wiedzy i przygotowania wkładców do zajęć jest imponujący. Ich poczucie humoru jest na równie wysokim poziomie, a przekazana studentom wiedza i umiejętności są po prosty nie do przecenienia.

Marek Piśko

Wysoka kompetencja wykładowców, właściwy dobór przedmiotów, miła atmosfera, wykładowcy bardzo życzliwi służyli pomocą.

Marek Wojdyła

 

Polecam! Profesjonalna kadra, przyjazna atmosfera, fachowe doradztwo od wykładowców po sekretariat.

Rafał Siedlecki

 

Wysoka kompetencja wykładowców, właściwy dobór przedmiotów, miła atmosfera, świetny kontakt z prowadzącymi oraz pracownikami CSP, bardzo dobre warunki pracy (w zimie ciepło, w upalne dni -klimatyzacja).

Tomasz Świerczek

 

Bardzo miła atmosfera, bardzo dobra organizacja zajęć. Polecam.

Anna Zgrzywa

 

Miła atmosfera. Dobre przygotowanie wykładowców do zajęć oraz solidnie przygotowany program studiów.

Konrad Wiśniowicz

 

Za poleceniem uczelni przemawia bardzo dobra infrastruktura informatyczna, wykłady które odbywają się on-line jak i część zaliczeń i egzaminów odbywa się e-mailem. Kadra pedagogiczna bardzo dobrze przekazuje informacje w sposób miarę przystępny dla osób, które mają mały kontakt z informatyką.

Sławomir Krawczyk

 

Organizacja całego cyklu zajęć na wysokim poziomie, wszystko zawsze jasne i czytelne. Wysoko wykwalifikowana kadra, umiejąca dostosować program do umiejętności uczestników i przekazać w sposób jasny i zrozumiały dla każdego uczestnika. Bardzo przyjazna atmosfera podczas wszystkich zajęć jak również z biurem, sekretariatem studiów podyplomowych.

Damian Barański

 

Organizacja studiów podyplomowych na tym kierunku pod względem przygotowania merytorycznego oraz poziom nauczania stoi na bardzo wysokim poziomie. Bardzo przyjemni wykładowcy, wysoka jasność przeprowadzonych zajęć. Świetna atmosfera podczas studiów. Dostosowanie do potrzeb studentów. Miły kontakt z prowadzącymi oraz sekretariatem. 

Artur Szpak

 

 

Dodatkowe informacje:

Zajęcia w trakcie realizacji. 
Zapytaj o wolne miejsca.

Studia prowadzone z wykorzystaniem technologii online w systemie
"Akademia w chmurze"


Czas trwania studiów:
2 semestry (286 godzin).

Liczba godzin: 

 • online: 76
 • projekt (konsultacje online): 44
 • w salach i laboratoriach WSIiZ: 110  (ćw., lab., egzamin)
 • praktyka: 60

dowiedz się więcej o
Akademii w chmurze


Opłata za semestr studiów:
1 800 zł (możliwość rozbicia na raty miesięczne)


Opiekun merytoryczny kierunku: 
Barbara Fryc


Absolwenci studiów otrzymują Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych.

Wymagane dokumenty:

 • kwestionariusz rekrutacyjny: wypełnij
 • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych, potwierdzona za zgodność z oryginałem,
 • kserokopia dowodu wpłaty opłaty rekrutacyjnej,
 • jedno zdjęcie
Copyright © 2009 Centrum Studiów Podyplomowych
budynek główny Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
35-225 Rzeszów, ul. Sucharskiego 2
17 866 12 13

csp@wsiz.rzeszow.pl